PAYLAŞ
Göreme Tarihi Milli Parkı Nerede, Nasıl Gidilir

Orta Anadolu Bölgesinde Hasan Dağı ve Erciyes Dağı arasındaki volkanik bölgede yer alan Göreme Tarihi Milli Parkı volkanik tüften oluşan muhteşem bir manzaraya sahiptir.

Göreme Tarihi Milli Parkı

Göreme Tarihi Milli Parkı içinde tarihi öneme sahip çok sayıda yapı bulunmaktadır. Göreme Tarihi Milli Parkı içinde gerçek adı Aya Lonnes olan Saklı Kilise, bölgenin en önemli turistlik noktalarından biri olan Göreme Vadileri, Göreme Açık Hava Müzesinden başlayıp Kermil Tepesine kadar devam eden Zemi Vadisi, Elmalı Kilisesi, Fırkatan Kilisesi, Sarnıç Kilise, Yamalı Kilise, Meryem Ana Kilisesi ve Güvercinlik Vadisi bulunmaktadır. Doğanın ve tarihi buluştuğu muhteşem güzelliğe sahip Göreme Tarihi Milli Parkı görülmesi gereken yerlerdendir.

Göreme Tarihi Milli Parkı Nerede

Göreme Tarihi Milli Parkı Nevşehir ilinin Avanos ilçesinde Göreme Beldesinde yer almaktadır. Nevşehir il merkezine 10 km uzaklıkta yer almaktadır.

Nasıl Gidilir

Göreme Tarihi Milli parkına özel aracınız ile gitmek için Nevşehir-Üçhisar istikametini kullanarak ulaşabilirsiniz. Ayrıca Nevşehir il merkezinden kalkan Göreme dolmuşları ile de rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen, Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı giriniz