Gözdağı Korusu

Gözdağı Korusu İstanbul ilimizin Pendik ilçesinde bulunur. İstanbul’un saklı güzelliklerinde biri olan bu koru Marmara Denizi, Yalova ve Adalar’a hâkim manzarasıyla İstanbul’un geç keşfedilen tepelerindendir. Burada Şehrin güzelliğini seyrederken çam kokuları ve rengarenk çiçeklerle bezenmiş bu koruda hayat buluyorsunuz.

Gözdağı Korusu Pendik

Şehir hayatında sıkıldıysanız ve iş stresi sizi çok boğuyorsa ve fazla zamanım yok uzak yere de gidemiyorum diyorsanız hiç üzülmeyin sizin için çok müthiş bir yer biliyorum. Evet yanlış duymadın şehrin göbeğinde bulunan Gözdağı korusu size nefes olacak bir yerdir.

Gözdağı Korusu nerede

Adalar ve Marmara denizi manzaralı bu temiz ve bakımlı park ziyaretçilerini beklemektedir. Burada özellikle sabah kahvaltısı çok harika olmaktadır. Burada gezip dolaşabilirsiniz. İBB sosyal tesislerinde uygun fiyatta bir şeyler yiyip içebilirsiniz. Manzara karşısında oturup bir şeyler yiyip içmek çok lezzetli olmaktadır. Yolunuz düşerse mutlaka uğramalısınız. Özellikle fotoğraf tutkunları için bulunmaz bir yerdir.

Gözdağı Korusu tesisleri

Nasıl gidilir: 132G Gözdağı- Kartal Metro/Cevizli Hatı ile ulaşabilirsiniz.

Gözdağı Korusu manzarası
Gözdağı Korusu İstanbul
Gözdağı Korusu çiçekleri
Gözdağı Korusu çiçekler ile donatılmış

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here