PAYLAŞ
Gürleyik Şelalesi Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti

Eskişehir ilinin Mihalıççık ilçesine bağlı Gürleyik Köyünde yer alan Gürleyik Şelalesi doğa harikası bir yerdir.

Gürleyik Şelalesi

Gürleyik Şelalesi bölgenin en önemli turizm merkezlerinden biridir. Gürleyik Çağından doğan Gürleyik Şelalesi çevresinde piknik alanı, kamp alanı bulunmaktadır. Gürleyik Şelalesi yüzme ve doğa yürüyüşü gibi aktiviteler için uygundur. Gürleyik Şelalesinin 3km uzağında çok bilinmeyen doğa harikası bir güzelliğe sahip olan ve Gürleyik Çayı üzerinde bulunan Subaşı Şelalesi bulunmaktadır.

Gürleyik Şelalesi Nerede

Gürleyik Şelalesi Eskişehir iline bağlı Mihalıççık ilçe merkezine 27 km uzaklıkta bulunan Gürleyik Köyünde, köy merkezine 300 metre uzaklıkta yer almaktadır.

Nasıl Gidilir

Mihalıççık ilçe merkezinden kalkan arabalar ile Gürleyik Köyüne ulaşıp buradan yürüyerek gidebilirsiniz. Ankara üzerinden ise özel aracınız ile Ankara-Beypazarı-Nallıhan yolunu takip ederek Nallıhan Kuş Cennetinin geçtikten sonra Yunus Emre Türbesi yazan yoldan döneceksiniz. Yaklaşık 30 km sonra Gürleyik Köyüne ulaşacaksınız.

Giriş Ücreti

Gürleyik Şelalesinde piknik alanı için kişi başı 2 TL ücret alınmaktadır. Kamp alanında çadır kurup kamp yapmak için ise 10 TL ücret alınmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen, Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı giriniz