Güvercinada Kalesi Nerede, Nasıl Gidilir & Giriş Ücreti

Aydın ili, Kuşadası ilçe sınırında bulunan Güvercinada üzerinde Barbaros Hayrettin Paşa tarafından yaptırılan bir iç kale ve İlyas Ağa tarafından yaptırılan surlar bulunmaktadır.

Geçmişte güvercin başta olmak üzere birçok kuş türüne ev sahipliği yapan Güvercin ada doğal manzarası ile görülmesi gereken yerlerdendir. Güvercin ada içinde geçmişi Bizans Dönemine dayanan tarihi bir kale bulunmaktadır. 1957 yılında Güvercin adası karaya bağlanmış ve ulaşımı kara üzerinde sağlanmaktadır. Muhteşem bir manzaraya sahip Güvercin adasında yer alan Güvercin ada Kalesini ziyaret edip tarihi dokusuna yakından şahit olabilirsiniz.

Güvercinada Kalesi Nerede?

Güvercinada Kalesi, Aydın ili, Kuşadası İlçesi, Hacıfeyzullah Mahallesinde bulunur.

Güvercinada Kalesi Nasıl Gidilir?

Buraya ulaşmak için ilk başta Kuşadası ilçe merkezine ulaşmanız gerekir. Kuşadası ilçesi Aydın il merkezine 71 km uzaklıkta yer almaktadır. Buraya şehirler arası otobüslerle ulaşmak mümkündür. Aydın Büyükşehir Belediyesinin Aydın ile ilçe arasında 6 aracı hizmet veriyor. Aydın Adnan Menderes Üniversitesinden başlayan seferler, Söke Adnan Kahveci Bulvarı, Söke Aydın Karayolu, Söke Koçlar Caddesi, Kuşadası Süleyman Demirel Bulvarı ve Adnan Menderes Bulvarı istikametlerinde devam edip Kuşadası Devrim Sokak’ta son buluyor. Kuşadası ilçe merkezine vardıktan sonra  sahili takip ederek yürüdüğünüzde 15 dakika içinde kaleye ulaşmış olacaksınız.

Güvercinada Kalesi Giriş Ücreti

Güvercinada Kalesi Girişi Ücretsizdir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here