Halkidiki Yarımadası nerede, nasıl gidilir
Halkidiki Yarımadası nerede, nasıl gidilir

Halkidiki yarımadası gezilecek yerler, nerede, nasıl gidilir?Halkidiki yarımadası, Türk vatandaşları tarafından son yıllarda bir anda keşfedilen ve temiz deniziyle kısa sürede ün yapan Yunanistan adalarından birisidir. 3 parmak şeklinde oluşan adaların tamamına Halkidiki yarım adası denilmekte ve İstanbul’dan özel aracınızla 9 saat içinde ulaşabileceğiniz bir yerdir.

Tüürkiye iklimine benzer bir iklime sahip olan yarım adaya geldiğiniz zaman çok temiz bir deniz ve mükemmel bir doğa sizi bekliyor olacaktır. Yazımızın başında 3 parmaklı dedik çünkü Halkidiki yarımadası ismi verilen bir bölgedir.

Bu bölgede;

  1. Kassandra Yarımadası
  2. Sithonia Yarımadası
  3. Athos Yarımadası (Sadece özel ziyaretçiler girebilir. Dini bir bölgedir ve Müslümanların girişi yasaktır. Aynoroz Özerk Devletinin yönetim merkezidir.)

yer alan yarım adalardan Kassandra en iyisi ve sonrasında ise Sithonia Yarımadası gelmektedir. Kassandra Yarımadasını özellikle çocuklu aileler için tavsiye ediyoruz. Sithonia Yarımadasına göre daha kalabalık ve temel ihtiyaçların giderilmesi adına daha fazla seçenek bulunmaktadır. Adada Chrouso plajı, adeta sizi rüyalara götürecek kadar güzel olan Possidi Plajı, hafta sonları aşırı kalabalık olan Kallithea plajı bulunmaktadır.

Sithonia Yarımadasında ise çok ince kumu ve muhteşem doğasıyla Kavourotripes & Orange Plajı, aşırı egzotik Karydi Plajı ve 6 km uzunluğundaki Gerakini Plajı bulunmaktadır.

Halkidiki Yarımadası nerede, nasıl gidilir
Halkidiki Yarımadası nerede, nasıl gidilir

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here