gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Hamburg Gece Hayatı, Geceleri ve Eğlence Hayatı denilince akla şüphesiz ilk yer St. Pauli bölgesi gelir. Burada çok sayıda Bar,Disco ve Klüp bulunur. Bu mekanlarda eğlence sabaha kadar hiç hız kesmeden devam eder.

Almanya’nın Denizci Şehri Hamburg kenti Berlin’den sonra ülkenin en büyük şehridir. Aynı zamanda Avrupa’nın da en büyük 6. büyük metropol şehridir. Şehir siyasi , ekonomi, kültürel ve turizm yönünde önemli bir kenttir. Hamburg kenti birçok şeyi ile bilinir. Fakat bizim de konumuz olan gece hayatı ile daha çok ön plana çıkar. Kentin Schanze ve St. Pauli bölgeleri adeta gece hayatı için inşa edilmiş yerlerdir. Burada çok sayıda gece mekanı bulunur. Bunun dışında sanat galerileri, Opera ve sokak çalgıcıları da bolca bulunur. Reeperbahn çevresi ise Red Light District’e sahiptir.  Burada birçok strip barlar, sex shop’lar ve genelevi bulunur.  Şimdi Almanya’nın en hareketli gece hayatın yaşandığı şehir olan Hamburg kentinde bulunan gece mekanlarına bakalım. Bu mekanlarda ilginç bir anınız olursa yorum kısmında bizimle paylaşın.

HAMBURG GECE HAYATI

Jupi Bar

Neustadt bölgesinde bulunan bu mekan diğer mekanlarda ayıran bir özelliği var. Bu özellikte daha önce hiçbir mekan duymamıştım. Duyunca da çok şaşırmıştım. Nedir peki o özellik burada içtiklerinizin fiyatını siz belirliyorsunuz. Örneğin bir şarap içtiniz sonra o şarabın fiyatını siz belirliyorsunuz. Buda bağış anlamına gelen ‘donation denilmektedir. Bu mekan haftanın 7 günü açık olup her gece farklı etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır. Burada film izleyebilir. Şiir dinletisine katılabilir. Ya da DJ Performansları izleyebilirsiniz. Burada katıldığınız konserlerde ücret ödemiyorsunuz. Tek kelime ile  harika bir mekandır.

Adres: Caffamacherreihe 37-39, 20355 Hamburg, Almanya

Bar Rossi

Hamburg kentin Schanzenvierte semtinde bulunur. Bu mekan daha çok gençlerin uğradığı bir mekan olup semtin en gözde mekanlarından biridir. Özellikle iç mimarisi 70’li yıllara göre dizayn edilmiştir. Mekana girer girmez sizi alıp götüren bir havası vardır. Burada DJ performansları ile gecenize renk katabilirsiniz.

Adres: Max-Brauer-Allee 279, 22769 Hamburg, Almanya

Telefon: +49 40 433421

Fabrik

Ottensen’de bulunan bu mekan bir kültür ve müzik evidir. Buraya gelenler harika müzikler eşliğinde sabaha kadar eğlenebiliyor. DJ performanslar ve canlı müziklerle gecenize renklilik katar. En hareketli zaman dilimi Cumartesi ve Pazar günleridir. Bu günlerde burası başka güzel olmaktadır. Fakat bir uyarıda bulunmak istiyorum. Bu mekanda kart geçerli değildir. Haberiniz olsun. Ona göre tedbirli gelin.

Adres: Barnerstraße 36, 22765 Hamburg, Almanya

Telefon: +49 40 391070

Buddy’s

Hambur’da bulunan bu mekan harika bir yerdir. Her gece farklı bir parti düzenlenmektedir. partiler çok yönlü olmaktadır. Bu partiye katılan insanlar sabaha kadar hız kesmeden gönüllerince eğleniyorlar. DJ performanslar ve canlı müzikle bu mekanda hayat bulabilirsiniz.

Adres: Friedrichstraße 7A, 20539 Hamburg, Almanya

Telefon: +49 40 4600360099

Skyline Bar 20up

Hamburg kentin St. Pauli  bölgesinde bulunur. The Riverside Empire Hotel’in 20. katında bulunur. Bu nedenle bu ismi almıştır. Kentin en elit mekanlarından biridir. Geceyi daha yukarıda yaşamak isteyenlerin mekanıdır. Burada başarılı müzikler ve lezzetli kokteyllerle gecenize renk katacaktır. Böyle olunca fiyatlarda diğer gece kulüplerine göre baya yüksektir.

Adres: Empire Riverside Hotel, Bernhard-Nocht-Straße 97, 20359 Hamburg, Almanya Telefon: +49 40 3111970470

Cotton Club

Almanya’nın en ünlü  Orkestralarından biri olan  Ballroom Orkestrası her gece neredeyse burada konser vermektedir. Şehirde Caz müziği sevenlerin adresidir. Fiyatlar gayet makul olup güler yüzlü personel ve harika içecekler güzel bir gece yaşamanıza vesile oluyor.

Adres: Alter Steinweg 10, 20459 Hamburg, Almanya
Telefon: +49 40 343878

Angie’s Nightclub

St. Pauli bölgesinde bulunan bu kulüp 1990’lı yılların başında  soul şarkıcı Angie Stardust tarafında kurulan bir mekandır. Bu mekanın sloganı bile var. ”Gece hayatı sanattır” diye. İlk kurulduğu günden bugüne hiç verimini kaybetmeden sabaha kadar insanları eğlendirmektedir. Burada her gece DJ performansları ve canlı müziklerle gecenize renk katmayı başarmaktadır.

Adres: Spielbudenpl. 27, 20359 Hamburg, Almanya
Telefon: +49 40 31778811
Almanya’nın liman şehri olan Hamburg gece hayatı yazıma son verirken siz değerli okurlarımıza bir iki uyarı yapmak istiyorum. Bunun dışında yazı ile ilgili merek ettiğiniz ya da eklemek istediğiniz bir şey olursa yorum kısmında bize sorabilirsiniz.
  • Bu şehrin bazı mekanlarında kredi kartı geçerli değildir. Gece mekanlarına giderken yanınıza mutlaka nakit para alın.
  • Hamburg, Bir Alman şehridir. Burada geçerli para birimi Euro’dur. bilindiği üzere 1 euro yaklaşık 4,15 Türk lirasıdır. Bu nedenle fiyat konusunda zorlanabilirsiniz. Buna dikkat etmeniz gerekir.
  • Hamburg kentinde gezerken özellikle geceleri yanınıza birini alın. Bölgeyi bilen biri olursa daha mantıklı olur. Çünkü her gün haberlerde burada insanların çetelerin eline düştüğünü okuyorsunuzdur.
  • Hamburg kenti her hali ile güzel bir şehir. Bu şehre ömrünüzde bir kere dahi olsa mutlaka gidin. Özellikle hareketli gece hayatına katılın.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here