Hidiv Kasrı İstanbul

Hidiv Kasrı İstanbul ilimizin Beykoz ilçesinde bulunan Çubuklu sırtlarında bir yapıdır. İstanbul gezilecek yerler listenizde olması gereken tarihi ve doğal güzelliğe sahip bir yapıdır. Özellikle sevdiklerinizle birlikte kahvaltı yapmanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

Hidiv Kasrı

Hidiv Kasrı 1907 yılında Mısır’ın son hıdivi Abbas Hilmi Paşa tarafından İtalyan mimar Delfo Seminati’ye yaptırılmıştır. Abasi Hilmi Paşa Mısır’daki görevinde ayrılınca ailesi ile birlikte bir süre burada kaldı. Daha sonra İstanbul’u terk etti. Bir süre boş kalınca Belediye tarafında burayı satın aldı. 1982 yıllına kadar burası boş ve tahrip olmuş bir şekilde durdu. Daha sonra 1984 yıllında restore edilip restoran ve cafe olarak hizmet vermeye başladı. Günümüzde hala cafe, restoran ve düğün organizasyonlar yapılmaktadır.

Kasrın akşam görüntüsü

Tarihi, manzarası ve kahvaltısı ile gidenleri bir daha çağıran bir yerdir. Burada manzaraya karşı oturup kahvaltı yapıp daha sonra kahvesini yudumlamak isteyenlerin mekânıdır.  İstanbul ilimizin yakın tarihini görmek ve hoş geziye çıkmak istiyorsanız doğru bir adres olabilir. Yolunuz düşerse sevdiklerinizle birlikte buraya mutlaka gelmelisiniz.

Hidiv Kasrı Manzarası

Nasıl Gidilir: Otobüsle Hidiv Kasrı’na gitmek isteyenlerse Üsküdar’dan Beykoz yönüne giden otobüsleri kullanarak Kanlıca Durağı’na kadar gelebilirler. Yada kanlıca’ya geldikten sonra 5 dakika yürüme mesafesi ile buraya ulaşılabilir.

Ücret: Hafta içi; 09:00-14:00 Serpme kahvaltı, kişi başı 25 TL Hafta sonu; 09:00-13:00 Açık büfe kahvaltı, kişi başı 35 TL

Hidiv Kasrı Nerede
Hidiv Kasrı İstanbul
Hidiv Kasrı Çubuklu Sırtı
Hidiv Kasrı Beykoz
Hidiv Kasrı bahçesi
Hidiv Kasrı’na Nasıl Gidilir
Hidiv Kasrı

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here