Hopa

Hopa Artvin’e bağlı bir ilçedir. Hopa ilçesi Artvin il merkezine 68 km uzaklıkta yer almaktadır.

Hopa İlçesi

Hopa ilçesi Sarp sınır kapısına 18 km uzaklıkta bulunmasından dolayı ulaşımı çok gelişmiştir. Karadeniz kıyısında yer alan Hopa doğa ile iç içe güzel bir ilçedir. Hopa ilçesinde yer alan gezilecek yerler şunlardır:

Orta Hopa Camii

Hopa ilçesinde yer alan Orta Hopa Camii; 19. Yüzyılda yapıldığı tahmin edilmektedir. Caminin kim tarafından yapıldığı bilinmemektedir. Orta Hopa Camii; 1994 yılında restore edilerek günümüze sağlam olarak ulaşması sağlanmıştır. Günümüzde ibadet açık olan cami, iç mimarisi ve kubbesi ile dikkat çekmektedir.

Hopa Limanı

Karadeniz’in dünyaya açılan kapısı olan Hopa Limanı ilçenin en hareketli yerlerindendir. 1997 yılında özel bir firmaya devredilen Hopa Limanı günün her saati yoğundur. Hopa gezinizde Hopa Limanını görmenizi tavsiye ederim. Ayrıca yaz aylarında Hopa Plajlarına gidip Karadeniz’in çılgın dalgalarında denizin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Hopa Otelleri ve Hopa Otel Fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. << Hopa Otelleri ve Hopa Otel Fiyatları

Hopa Hangi Şehirde
Hopa Harita
Hopa Kemalpaşa
Hopa Kopmuş
Hopa Nasıl Gidilir
Hopa Nerede
Hopa Sahil
Hopa

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here