Hostes ve Pilotlardan Çok İlginç Yolcu İtirafları
Hostes ve Pilotlardan Çok İlginç Yolcu İtirafları

Uçak yolculuğu çoğu kişi için riskli ve rahatsız edici olmasına rağmen çoğu zaman sırf kısa sürmesi nedeniyle tercih edilmektedir. Peki her yıl milyonlarca insanın kullandığı uçaklarda görev alan hostesler ve pilotlar yolcuları hakkında ne düşünüyor? İnternet’te dolaşan itiraflara göre durum öyle pekte sandığımız gibi değil.

1- Oksijen maskeleri sanılanın aksine size sürekli oksijen vermez. Allah korusun bir kaza esnasında Oksijen maskesini taksanız bile en fazla 15 dakika içinize oksijen çekebilirsiniz. Sonrası hayal ürünü..

Türkiye’de Ölmeden Önce Görülmesi Gereken 80 yer

2- Uçaklarda kullanılan lavabolardan kesinlikle su içmeyiniz. Çok kirlidir. Hatta pek çok görevli ellerin bile yıkanmasının doğru olmadığını söylemekte.

3- Uçak görevlileri size cep telefonunuzu kesinlikle kapatmanızı söylerler ancak arka tarafta, yani kendilerine özel bölümlerde kendi telefonlarını kullanmaya devam edip mesajlaşırlar.

Dünyanın en ilginç 10 köyü

4- Uçak tuvaletleri genel olarak dışarıdan açılabilir. Kapı dışında yer alan ‘Sigara içilmez’ broşürünün hemen arkasındaki düzenekle kapıyı açabilirler. Aman dikkat. 🙂

5- Pilotlar uçuş esnasında zaman zaman uyuya bilmektedirler.

6- Uçuş esnasında satılan yiyecekler piyasa ortalamasının her zaman çok üzerindedir. Bir şey alıp yerken bir kez daha düşünün.

Türkiye’nin en güzel 10 bahçesi

7- Evcil hayvanlarınızı getirmemeye çalışın. Çünkü onlar için uçakta hazırlanan bölmelerde ses seviyesi çok yüksektir. Buda hayvanları oldukça ürkütüp rahatsız etmektedir.

8- Özellikle Amerika gibi ülkelerde Pilotlar uçuş süresine göre para kazandıkları için bazen uçuş süresini keyfi olarak uzata bilmektedirler.

9- Uçak pilotları her zaman birbirlerinden farklı türde yemek yerler. Gıda zehirlenmesine karşı hayli yaratıcı bir çözüm değil mi?

10- Uçuşlarda şimdiye kadar yüzlerce ve hatta binlerce eşya kırılmıştır. Bundan dolayı bavullarınıza kesinlikle kırılacak eşya bırakmayınız.

Kaynak: Quora

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here