Hostesler Hakkında Bilmediğiniz 10 Şey

Uçağa bindiğiniz zaman size hizmet eden hostesler hakkında daha önce duymadığınız 10 şeyi derledik. Uçakta neler yapılması gerektiğini gösteren hostesleri tanıyalım.

1- Hostesler hayatta kalma eğitimi almışlardır. Uçak ıssız bir adaya düşse bile çok uzun süre hayatta kalabildikleri gibi sizlere de yol gösterirler.

2- Çok havalı görünmelerine bakmayın. Çoğu zaman aşırı çalışmaktan dermanları kalmıyor. Uzun yolculuklardan genellikle çok şikayetçiler.

3- Uçağa binmeden önce asla içki içmezler. Aslında havacılığın genel ve kesin kuralı budur. Pilotlarda dahil olmak üzere hiç bir uçak personeli uçuş öncesi içki içemez.

4- Sürekli kilo kontrolüne tabi tutulurlar. Kilo almalarına asla izin verilmez.

5- Hostesler uçakta bebek doğurtma eğitimi almışlardır. Hamileler için avantajlı bir durum aslında.

6- Her uçuş öncesi brifing alıp sorgulanırlar. Uçağın kıdemli abisi tüm hostesleri yolculuk konusunda sorgular.

7- Uçuş bittikten sonra hostesler ve kabin ekibi genellikle şehrin en iyi yerlerine eğlenmeye giderler. Bundan dolayı şehrin kaliteli mekanları bilinir.

8- Hosteslerin genellikle eski bir mesleği mutlaka olur. Öğretmenlik, asistanlık v.s.

9- Kılık kıyafetleri her zaman uçuştan önce kontrol edilir. Örneği etek kıyafetleri diz üstünü geçemez, topuklar en fazla 3cm olmalıdır, ruj belirli bir kırmızı tonda olmalıdır, tırnaklar her zaman bakımlı v.s. Hatta bazı hava yolu şirketleri hosteslerin sütyen rengini bile kontrol eder.

10- Çoğu zaman yolcuların hakaretlerine maruz kalsalar da geçiştirmeyi tercih ederler.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here