İDO Feribot

İstanbul Deniz Otobüsleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. yada kısaca İDO  İstanbul trafiğine çözüm bulmak için İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafında 1987 yıllında kurulmuştur. 2005 yıllında TDİ’ye bağlı Şehirhatları İstanbul Deniz Otobüsleri’ne devredilmiştir. İDO günümüzde 103 gemi ve 88 iskelesiyle dünyanın en büyük araç ve yolcu deniz taşımacılığı şirketidir.

Austal yapımı bir deniz otobüsü.

İstanbul’un birçok yerine Marmara denizin üstünde denizin kokusunu içinize çekerek manzaraları seyrede seyrede birçok yere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Hem hızlı hem de çok rahat bir şekilde yolculuk yaparak varacağınız yere ulaşıyorsunuz. Kadıköy Kartal, Pendik ve Tuzla’yı adalara, Yalovayı da doğrudan Tuzla’ya bağlıyor. Çok seri bir ulaşım ağı ve çok faydalı bir ulaşım aracı kesinlikle kullanmanızı tavsiye ediyorum.

Damen yapımı bir deniz otobüsü.

Bostancı’dan Karaköy’e gitmek için bir defa bindim çok rahat çok çabuk bir şekilde ulaştım. Personeli gayet hoşgörü ve nazik bir şekilde uğurladılar. Fakat son bir uyarı yamak istiyorum. Eğer lodoslu havalarda deniz havası sizi tutuyorsa binmeyin derim. Çünkü yakında şahit oldum çok fena oluyor. Ondan sonra deniz ulaşımı onun için kabus oluyor. Daha fazla bilgi almak istiyorsanız İDO ana sayfasını ziyaret etmelisiniz.  İDO sayfasına gitmek için tıklayınız.

İDO İskelesi

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here