İmranlı

Sivas iline bağlı bir ilçedir. Yüzölçümü 1229 kilometre kare olan İmranlı ilçesinin doğusunda Erzincan ili, güneyinde Divriği, batısında Zara, kuzeyinde ise Suşehri ve Akıncılar ilçeleri bulunur.

İmranlı İlçesi

Sivas merkeze 104 kilometre uzaklıkta bulunan bu ilçe el sanatları eserleri dikkat çekmektedir. İmranlı ilçesinin gezilebilecek başlıca yerleri şunlardır:

İmranlı
İmranlı Haritası

Koyunkaya Mesire Alanı

İmranlı ilçe merkezine 12 km uzaklıkta yer almaktadır. Koyunkaya Mesire Alanında zengin bitki örtüsü, rengarenk çiçekler, çağlayanlar ve kayaların arasında fışkıran su kaynakları bulunmaktadır. Buraya ulaşım biraz sıkıntılı olsa da buraya ulaştığınızda eşsiz güzelliği gördüğünüzde zorlu yolculuğa değdiğini göreceksiniz. Cennetten bir köşe olan Koyunkaya Mesire alanında bulunan ters lalelerin fotoğraflarını çekmeyi unutmayın. Güzel bir gezi için Koyunkaya Mesire Alanını tercih edebilirsiniz.

İmranlı Nerede
İmranlı Nasıl Gidilir
İmranlı Hangi Şehirde

1 YORUM

  1. […] Sivas iline bağlı bir ilçedir. Yüzölçümü 1229 kilometre kare olan İmranlı ilçesinin doğusunda Erzincan ili, güneyinde Divriği, batısında Zara, kuzeyinde ise Suşehri ve Akıncılar ilçeleri bulunur. Sivas merkeze 104 kilometre uzaklıkta bulunur. Sivas Otogarın yanında bulunan İlçe ve köy garajından kalkan araçlarla buraya ulaşılır. İmranlı Gezilecek Yerler […]

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here