Safranbolu İncekaya Su Kemeri Nerede, Nasıl Gidilir?

Karabük ili, Safranbolu ilçe sınırında bulunan İncekaya Su Kemeri, Sadrazam İzzet Mehmet Paşa tarafından inşa edilmiştir.

Safranbolu İncekaya Su Kemeri 

Tokatlı Kanyonu ve Cam terasa giderken sol tarafta kalıyor. 116 metre uzunluğunda 6 kemerli oldukça görkemli bir yapıdır. Yerden yaklaşık 60 metre yükseklikte bulunan Kemerin altında Tokatlı Deresi geçmektedir. İsmini İncekaya Köyünde almıştır.  Yolunuz düşerse bu muhteşem yapıyı görüp karşısında durup nefis fotoğraflar çekebilirsiniz.

İncekaya Su Kemeri Nerede?

İncekaya Su Kemeri, Karabük’ün Safranbolu ilçesine bağlı İncekaya Köyünde bulunur. Karabük kent merkezine 20 km, Safranbolu ilçe merkezine ise 9 km uzaklıktadır.

İncekaya Su Kemeri Nasıl Gidilir?

Buraya ulaşmak için ilk önce Safranbolu merkezine ulaşmanız gerekir. Safranbolu ilçesi Karabük şehir merkezine yaklaşık 8 km uzaklıktadır. İlçeye gitmek için Karabük otogarından kalkan otobüslerle buraya ulaşılabilir. İlçe merkezine ulaştıktan sonra buraya kiralık araç veya taksi tutarak ulaşabilirsiniz. Ya da merkezden Asfalt arabalarına binip Gayzabaşı’nda inip köy içerisinde yaklaşık 10-15 dakika yürüdükten sonra buraya ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here