İncirliin Mağarası Nerede, Nasıl Gidilir, Ziyaret Saatleri & Giriş Ücreti

Muğla ili, Milas ilçe sınırında bulunan İncirliin Mağarası, 2014 yıllında çalışmalar yapıldıktan sonra turizme kazandırılmıştır.

Ülkemizin en güzel mağaralarından biri olup içresinde sarkıt, dikit ve travertenin  oluşturduğu harika manzaralar görülmeye değerdir. İncirliin Mağarası’nın  toplam uzunluğu 345 m olup 155 m’si turizme açıktır. Burada bulunan Uyku Vadisinde irili ufaklı yaklaşık 40 mağara bulunur. Bunların içinde en popüler olanı İncirliin Mağarasıdır. Diğer ismi “Gökçeler Mağarası”dır. Buraya sevdiklerinizle birlikte gelip harika zaman geçirebilirsiniz. Buraya kadar gelmişken harika görüntüleri ölümsüzleştirmeyi ihmal etmeyin. Mağara’ya 1 km uzaklıkta mesire yeri bulunur. Buraya yürüyerek gelip piknik de yapabilirsiniz.

İncirliin Mağarası Nerede?

İncirliin Mağarası, Muğla’nın Milas ilçesine bağlı Gökçeler Köyün sınırlarında bulunur. Muğla iline 84 km, Milas ilçesine 15 km uzaklıktadır.

İncirliin Mağarası Nasıl Gidilir?

Buraya iki şekilde ulaşmak mümkündür.  Milas-Bodrum Havalimanından Milas yönüne girdikten 100 metre sonra sağa dönüp Akyol ve Gökçeler Mahallelerinden geçerek ulaşabilirsiniz. Diğer bir seçenek ise yine şahsi aracınızla  Milas-Bodrum karayolunun 6 kilometredeki Ağaçlıhöyük Mahallesi kavşağından sola dönülerek Ağaçlıhöyük ve Gökçeler Mahallelerin içinde geçip Alaçam Mahallesi  yolunu takip ederek buraya ulaşabilirsiniz.

İncirliin Mağarası Ziyaret Saatleri & Giriş Ücreti

İncirliin Mağarası, Her gün 08:00-18:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. Giriş ücreti 5 TL’dir. Buraya geldikten sonra rehber eşliğinde mağarayı gezip bilgi edinebiliyorsunuz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here