Isparta Yunus Emre Türbesi Nerede?, Nasıl Gidilir?

Bu türbe Isparta ilimizin Gönen İlçesinin doğusunda bulunan çam ormanların arasında bulunmaktadır. bu türbede şairimiz Yunus Emre yatığı rivayet edilmektedir.

Isparta Yunus Emre Türbesi

Yunus Emre’nin mezarı çeşitli yerlerde olduğu söylenmektedir. Gerçek mezarı nerede olduğu bilinmemektedir. Bu Isparta’daki Yunus Emre Türbesinin içindeki erimiş insanların olduğu söylenilmektedir. Bu yüzden kutsal bir türbe kabul edilmektedir. Bu türbenin eski adı Manastır yeni adı Pazar Mahallesidir. Bu türbede rivayet edildiğine göre  sağ başta sıra ile Yunus Emre, Taptuk Emre, Buharalı Sinan Efendi, Vakıf Kurucusu Şeyh Sadettin Efendi mezarlarının bulunduğuna inanılmaktadır. Sonuç olarak ünlü şairimizin mezarı tam olarak nerede olduğunu bilmesek de burada olduğunu kabul ederek yolumuz düştüğünde ziyaret etmeyi ihmal etmiyoruz…

Isparta Yunus Emre Türbesi Nerede?

Isparta Yunus Emre Türbesi, Isparta’nın Gönen ilçesine bağlı Pazar mahallesinde bulunur.

Isparta Yunus Emre Türbesi Nasıl Gidilir?

Isparta Yunus Emre Türbesi’ne ulaşmak için kent merkezden Gönen ilçesine giden servislerle rahatlıkla ulaşım sağlanabilir.

Yunus Emre Türbesi
Isparta Yunus Emre Türbesi Nerede?, Nasıl Gidilir?

2 YORUMLAR

    • Hocam haklısınız. Yunus Emre’nin mezar yeri belli değil. Her il kendine göre sembolik türbe yapmışlardır. belki bir tanesi gerçek olabilir. Ama hangisi bilmiyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here