İTÜ Bilim Merkezi Nerede, Nasıl Gidilir?
İTÜ Bilim Merkezi Nerede, Nasıl Gidilir?

İstanbul Teknik Üniversitesi Taşkışla yerleşkesinde yer alan İTÜ Bilim Merkezi, 4-14 yaş aralığındaki çocukları bilime teşvik etmek amacıyla kurulan bir bilim ve eğlence merkezidir.

İstanbul ili, Şişli ilçe sınırında yer alan İTÜ Bilim Merkezi, 2000 – 2004 yılları arasında farklı bir isimle faliyette girmiştir. Daha sonra yapılan yeni çalışmalarla 7 Kasım 2007 tarihinde bu isimle yeniden ziyarette açılmıştır.

İTÜ Bilim Merkezi, 1.500 m2  lik kapalı alan ve 3.500 m2  lik açık alana konumlanmıştır. Bu merkez bünyesinde 70 gösteri birimi bulunur. Buradaki amaç 4-14 yaş arasındaki çocuklara deneyerek ve gözlemleyerek, bilim ve teknoloji ile tanışmalarını sağlamaktır. Bu merkez yıl boyunca hizmette açıktır. Her yaş kategorisine göre farklı dizayn edilen bu merkez, yıl boyunca çok sayıda kişi tarafında ziyaret edilmektedir. Sizin de yolunuz düşerse mutlaka çocuklarınızla veya eğitimciler öğrencileriyle birlikte buraya gelmelidir.

İTÜ Bilim Merkezi Nerede, Nasıl Gidilir?

İTÜ Bilim Merkezi, İstanbul’un Şişli ilçesine bağlı Harbiye Mahallesi, Taşkışla Caddesi üzerinde bulunur. Diğer bir deyişle Taksim’deki İstanbul Teknik Üniversitesi Taşkışla yerleşkesinde bulunur. Buraya ulaşmak için Metro veya otobüsle Taksim durağından inerek Harbiye Açık Hava Tiyatrosu yolunu takip etmelisiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here