Kafkasör Turizm Merkezi

Nerede: Artvin

Nasıl gidilir: merkezden bölgeye giden küçük dolmuşlar ve otobüslerle ulaşım yapılabilir. Ayrıca festival tarihlerinde belediye ait otobüslerde gitmektedir.

Hangi bölgede: Karadeniz Bölgesi

Şehir merkezine ne kadar uzaklıkta: 8 km

Artvin ilimizde bulunan Kafkasör Turizm Merkezi ile ilgili derleyip topladığımız bilgileri siz değerli okurlarımızla paylaşacağız.

İlimizde bulunan bu küçük cennet köşesi gidip gezip görülmesi gereken yerlerden biridir. 250 metre yükseklikte bulunan yayla görülmeye değer yerlerden biridir. Sizde şehir hayatından sıkılmışsanız ve stres atmak için bir yer arıyorsunuz kesinlikle burası doğru bir adrestir. Buraya gelip konaklamak isteyenler için  10 adet 80 yataklı Bungalovlar adlı Artvin evleri bulunmaktadır. Bu evlerde kalmak istiyorsanız gelmeden rezervasyon yapmanız gerekir. Burada her yıl boğa güreşi yapılmaktadır. Bu boğa güreşi halk tarafında büyük bir ilgiyle izlenmektedir. Bunun dışında  halk oyunları ve canlı müzik festivalleri yapılmaktadır.

Kafkasör Turizm Merkezi
Kafkasör Turizm Merkezi Nerede

Sonuç olarak kafamızı biraz dinlemek tatil yapmak ve eğlenmek istiyoruz diyorsanız hiç düşünmeyin hemen Artvin ilimizde bulunan bu yaylaya gelmenizi tavsiye ediyoruz.

Kafkasör Turizm Merkezi
Kafkasör Turizm Merkezi

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here