Kanlıgeçit Höyüğü Nerede, Nasıl Gidilir?

Kırklareli İl merkezinin güneyinde bulunan Kanlıgeçit Höyüğü, İlk kazı çalışmaları 1994 yıllında  Mehmet Özdoğan ve H. Parzinger başkanlığında başlatılmıştır.

Burada yapılan kazılarda çok sayıda tarihi kalıntıya rastlanmıştır. Kanlıgeçit Höyüğü, kuzey, doğu ve güney olmak üzere üç bölümde oluşmaktadır. Ayrıca Höyüğün 300 metre batısında Aşağı Pınar Höyüğü bulunmaktadır. Buraya yolunuz düşerse bu açık hava müzesini ziyaret edip tarihe yolculuk yapabilirsiniz.

Kanlıgeçit Höyüğü Nerede?

Kanlıgeçit Höyüğü, Kırklareli il merkezine 3 km güneyinde bulunur. Aşağı Pınar Höyüğün 300 metre batısında yer alır.

Kanlıgeçit Höyüğü Nasıl Gidilir?

Kanlıgeçit Höyüğü’ne Kırklareli kent merkezinde şahsi aracınızla güneye doğru tabelaları takip ederek ulaşabilirsiniz. Ya da kent merkezinden buraya giden servislerle de ulaşım sağlayabilirsiniz.

3 YORUMLAR

  1. […] Kırklareli il merkezinin güneyinde yer almaktadır. Şehrin eski yerleşimi hakkında bilgi veren höyük ilk olarak Prof. Dr. Mehmet Özdoğan tarafından bulunmuştur. 1994 yılında burada yapılan arkeolojik çalışmalar sonucunda çok sayıda tarihi kalıntı elde edilmiştir. Tarihi bir gezi için Kanlıgeçit Höyüğünü ziyaret etmenizi tavsiye ederim. Yaya olarak yada şehiriçi arabalrı ile ulaşılabilir. Bu yer hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayıp yazımızı okuyabilirsiniz. Kanlıgeçit Höyüğü Gezilecek Yerler […]

  2. Kanlıgeçit Höyüğü, Kırklareli il merkezine 3 km güneyinde bulunur. Aşağı Pınar Höyüğün 300 metre batısında yer alır. Yanlış hatırlamıyorsam Asılbeyli Köy sınırında bulunuyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here