Kapadokya Sanat ve Tarih Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti
Kapadokya Sanat ve Tarih Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti

Türkiye’de açılan ilk özel el yapımı bebek müzesi olan Kapadokya Sanat ve Tarih Müzesi ile ilgili izlenim ve gözlemlerimizi aktarmaya çalışacağız. Bunun yanında yine Kapadokya Sanat ve Tarih Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir? sorularına cevap bulacağız.

Kapadokya bölgesinin en önemli merkezlerinden biri olarak kabul edilen Ürgüp’te bulunan Kapadokya Sanat ve Tarih Müzesi, Türkiye’de açılan ilk özel el yapımı bebek müzesidir. Bu nedenle oldukça önemli bir yere sahiptir. Buraya yıl boyunca çok sayıda ziyaretçi akın etmektedir.

170 yıllık bir konakta hizmet veren bu müzede çok sayıda el yapımı eser sergilenmektedir. Burada yaklaşık 3 bin adet el yapımı bebek bulunur. Bu bebekler hepsi kitreden yapılmıştır. Ayrıca dünyanın çeşitli yerlerinden buraya bebek hediye ediliyor. Bu müze, gün geçtikçe daha popüler olmaya başlıyor.

Buraya yolunuz düşerse mutlaka bu müzeyi ziyaret edin. Müzeyi sadece bebekleri görmek için değil aynı zamanda tarihi konağı da ziyaret edeceksiniz. Ayrıca burada Yunus Emre, Mevlana, Nasreddin Hoca, Âşık Veysel, Dede Korkut, Hacı Bektaşi Veli, Köroğlu ve Cihan Pehlivanı Koca Yusuf gibi isimleri de dekorlu bir şekilde anlatılmaktadır.

Kapadokya Sanat ve Tarih Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir?

Kapadokya Sanat ve Tarih Müzesi, Nevşehir’in Ürgüp ilçesine bağlı Mustafapaşa beldesinde bulunur. Bu müze, Ürgüp ilçe merkezine yaklaşık 10 km, Nevşehir il merkezine ise 30 km uzaklıkta bulunur. Buraya ulaşmak için Nevşehir merkezden veya Ürgüp merkezden kalkan servislerle ulaşım sağlayabilirsiniz. Ya da şahsi aracınızla tabelalar yardımıyla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kapadokya Sanat ve Tarih Müzesi Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti

Kapadokya Sanat ve Tarih Müzesi, haftanın her günü 09:00-19:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. Müze ücreti tam 12 TL öğrenci ise 8 TL’dir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here