Karester Yaylası Nerede, Nasıl Gidilir?
Karester Yaylası Nerede, Nasıl Gidilir?

Trabzon ili, Çaykara ilçe sınırında yer alan Karester Yaylası veya diğer ismiyle Garester Yaylası, Uzungöl’e hakim bir tepede bulunan muazzam bir yayladır.

Karester Yaylası; Uzungöl,Elmalı,Köseli Mahalle sakinleri tarafında kullanılan bir yayladır. Bu yayla, bakir doğası ve muazzam güzellikleriyle mutlaka gezilip görülmesi gereken yerlerden biridir. Bu yaylaya çıkıp şehrin muazzam manzarasını izleyebilirsiniz. Burada huzur adına ne ararsanız mevcut. Özellikle doğa içinde huzur aramak isteyenlerin mutlaka uğraması gereken bir yerdir. Burası turizm açısından da

Garester Yaylası Nerede, Nasıl Gidilir?

Karester Yaylası, Trabzon’un Çaykara ilçesine bağlı Uzungöl Mahallesinde bulunur. Buraya ulaşmak için öncelikle Trabzon iline ulaşmanız gerekiyor. Trabzon iline karayolu, deniz yolu ve hava yolu ile ulaşabilirsiniz.

Trabzon’dan 99 km uzaklıkta bulunan Çaykara ilçesine gidip buradan Uzungöl’e ulaşabilirsiniz. Toplu taşıma araçları ile ise Trabzon merkezinde Çömlekçi Mahallesinde her 20 dakikada bir kalkan Uzungöl minibüsleri ile ulaşabilirsiniz. Uzungöl’de buraya teleferik sistemi yapılmaktadır. Fakat şuan halla yapılmamıştır. Uzungöl’e gelip burada aracınızla tabelalar yardımıyla ulaşım sağlayabilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. Karester Yaylasında Uzungöl,Elmalı,Köseli mahalleli yaşamaktadır.Taşkıran ve Taşlıgedik mahallesinden burada yayla yoktur.Bu bilgi her kimden alınmış ise hatalı girilmiştir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here