Kayaköy Nerede, Nasıl Gidilir?
Kayaköy Nerede, Nasıl Gidilir?

Ege bölgemizin muazzam köylerinden biri olan Kayaköy ile ilgili izlenim ve gözlemlerimizi aktarmaya çalışacağız. Bunun dışında Kayaköy Nerede, Nasıl Gidilir? sorularına cevap bulacağız.

Kayaköy, Muğla ilimizin Fethiye ilçesine bağlı bir tatil köyüdür.  Bu köy Mübadeleden önce Rumların yaşadığı bir köydü. Mübadele yaşayınca burada bulunan Rumlar Yunanistan’a gitmek zorunda kaldı. Batı Trakya Türkleri de buraya yerleştirildi. Buraya yerleşen Türkler evlerin mimarisini tamamen değiştirdi. Buraya geldiğinde çok şirin evleri bulunur.

Bahar ayı ile birlikte köy çok kalabalık olmaktadır. Buraya yerli yabancı birçok ziyaretçi gelmektedir. Yolda yürüdüğünüzde önünüze kocaman bir inek yâda koyun sürüsü çıkabilir. Hiç şaşırmanıza gerek yok. Buraya sevdiklerinizle birlikte gelip güzel bir vakit yaşayabilirsiniz. Burada gezilip görülecek birçok yer bulunur. Burada günümüzde 3500 kadar Konut, 2 kilise, 9 şapel ve diğer yapılar bulunur.

Kayaköy Nerede, Nasıl Gidilir?

Kayaköy, Muğla ilimizin Fethiye ilçesine bağlı bir köydür. Buraya ulaşmak için ilk önce Fethiye ilçesine ulaşmak gerekir. Buraya ulaştıktan sonra  Ölüdeniz yolundan Hisarönü’ne doğru ilerleyin. Burada karşınıza “Karymlassos” tabelası çıkacaktır. Bu tabelayı takip edin. Bu tabeladan 5 kilometre sonra köye ulaşmış olacaksınız. Ya da Fethiye ilçesine gelip burada köye giden dolmuşlarla ulaşım sağlayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here