Killik Koyu Nerede, Nasıl Gidilir?
Killik Koyu Nerede, Nasıl Gidilir?

Türkiye’nin Maldivleri’i olarak bilinen Bademli Köyü bölgesinde bulunan Killik Koyu hakkındaki izlenim ve gözlemlerimizi aktaracağız. Ayrıca Killik Koyu Nerede, Nasıl Gidilir? sorularına da cevap bulacağız.

İzmir’in Dikili ilçesine bağlı Bademli Köyünde bulunan Kilik Koyu, mutlaka gezilip görülmesi gereken yerlerden biridir. Buraya yıl boyunca çok sayıda turist akın etmektedir. Buraya gelen ziyaretçiler memnun bir şekilde ayrılmaktadır.

Bademli Köyün çevresinde denize girilebilecek en güzel yerlerinden biri hiç şüphesiz Kilik Koyu’dur. Bu koy diğer koylardan oldukça farklıdır. Bir kere güzelleşmek isteyenler buraya akın etmektedir.

Burada doğal kil çıktığı için insanlar buraya akın etmektedir. Bir yandan denize girerken diğer taraftan vücutlarına kil sürmektedirler. Bu kil toprak cilde çok iyi gelmektedir. Bu nedenle koy bu ismi almıştır zaten.

Killik Koyu Nerede, Nasıl Gidilir?

Kilik Koyu, İzmir’in Dikili ilçesine bağlı Bademli Köyünde bulunur. Buraya ulaşmak için ilk önce Dikili ilçesine ulaşmak gerekir. Buradan otogarda kalkan Bademli Köyü servisleriyle ulaşım sağlayabilirsiniz. Ya da şahsi aracınızla tabelalar yardımıyla ulaşım sağlayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here