Kilyos(Kumköy) Nerede, Nasıl Gidilir?
Kilyos(Kumköy) Nerede, Nasıl Gidilir?

Sahili, plajları, doğası ve manzarasıyla yıl boyunca çok sayıda kişiye ev sahipliği yapan Kilyos köyü ile ilgili izlenim ve gözlemlerimizi aktaracağız. Bunun yanında Kilyos Nerede, Nasıl Gidilir? sorularına cevap bulacağız.

Kilyos veya diğer adıyla Kumköy, İstanbul’un Avrupa Yakası’nın Karadeniz kıyısında, Sarıyer ilçesine bağlı bir tatil beldesidir. Burası yaz kış fark etmeksizin her mevsim hareketli olmaktadır. Buraya çok sayıda yerli ve yabancı turist akın etmektedir. Burada gezilip görülecek birçok tarihi yapı ve doğal güzellik alanı bulunmaktadır. Yolunuz düşerse sevdiklerinizle birlikte muazzam bir tatil keyfi yaşayabilirsiniz.

Kilyos Nerede, Nasıl Gidilir?

Kilyos, İstanbul’un Sarıyer ilçesine bağlı bir yerleşim yeridir. Kilyos; Sarıyer ilçe merkezine 10 km, İstanbul’a 30 km, havaalanına 50 kilometre uzaklıkta bulunur. Buraya ulaşamak için birçok farklı seçenek bulunmaktadır. Bu seçenekleri tek tek ele almak isterim.

 1. Özel aracınızla Sarıyer üzerinden, ya da Maslak istikametinde Bahçeköy geçişini kullanarak tabelalar yardımıyla ulaşım sağlayabilirsiniz.
 2. Toplu taşıma araçlarını kullanacaksınız; Şehit Mithat Yılmaz Caddesi üzerinden (Nikah dairesinin karşısı) kalkan minibüsler ve Sarıyer İlköğretim Okulunun önünden kalkan İETT otobüsleri ile buraya ulaşım sağlayabilirsiniz.( 151 No’lu Otobüs ; DEMİRCİKÖY – KİLYOS – SARIYER – HACIOSMAN METRO)
 3. Kilyos Beach Club’ları tarafından düzenlenen servislerle de ulaşım sağlayabilirsiniz.

Göz at;

 1. Kilyos Otelleri ve Kilyos Otel Fiyatları
 2. Kilyos Dalia Beach Club
 3. Sarıyer Otelleri ve Sarıyer Otel Fiyatları
 4. İstanbul Gezi Rehberi
 5. İstanbul’da Gezilecek 30 Yer
 6. İstanbul Gece Hayatı
 7. İstanbul Otelleri ve Otel Fiyatları
 8. İstanbul Paintball Oyun Alanı Nerede, Nasıl Gidilir?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here