Kırmıtlı Kuş Cenneti

Nerede: Osmaniye

Nasıl gidilir: şehir merkezinden dolmuşlarla yada kendi özel aracınızla ulaşabilirsiniz.

Hangi bölgede: Akdeniz Bölgesi

Şehir merkezine ne kadar uzaklıkta: 10 km

Osmaniye ilimize gidince gezilecek yerler arasına muhakkak merkez ilçede bulunan Kırmıtlı Kuş Cennetini de almanız gerekir. Bu güzel yer hakkında bizde bıraktığı izlenimleri sizinle paylaşacağız.

Kırmıtlı Kuş Cennetine Nasıl Gidilir
Kırmıtlı Kuş Cennetine Nasıl Gidilir

Amanos dağlarının yüksek yerlerinde kurulan bu kuş cenneti birçok kuş türüne ev sahipliği yapmaktadır. Bu kuşların birçoğu nesli tükenmekte olan kuşlardır. Yaklaşık 100’e yakın nesli tükenmekte olan kuşları burada tutmaktadırlar. Kuşların çoğalıp yok olmaması için bu kuşlar önemli bir yere sahiptir. Bu kuş cenneti biyolojik çeşitliği bakımında zengin bir yer olup bütün kuş türlerin sahip olduğu bir yerdir. Bu kuş cenneti sadece Osmaniye’de değil bölgede çok önemli bir yere sahiptir. Siz de buraya geldiğinizde şahit olacaksınız muhteşem manzarası ve birçok kuş türünün sesi ile sizi kendinizden geçirecektir. Sonbahara doğru buraya geldiğinizde şahit olacağınız başka bir mevzu ise göçmen kuşların göç yolu olarak kullandıklarını görmeniz mümkün olacaktır. fakat bunu da söylemeden geçemeyecem. vadiden akan nehir yeterli bakım yapılmadığı için kuşların için tehlike oluşturuyor.

Kırmıtlı Kuş Cenneti Nerede
Kırmıtlı Kuş Cenneti Nerede

Sonuç olarak yolunuz Amonos dağlarına düşerse oksijen deposu olan bu yerde kuş sesleri hayat bulacaksınız. Sevdiklerinizle birlikte ismini dahi bilmediğiniz birçok kuş türüne rastlayacaksınız. Bunları merak edip görmek istiyorsanız buyurun sizi Osmaniye ilimize bekliyoruz.

Kırmıtlı Kuş Cenneti
Kırmıtlı Kuş Cenneti

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here