Kızılcahamam Kaplıcaları Nerede, Nasıl Gidilir?

Ankara ili, Kızılcahamam ilçe sınırında bulunan Kızılcahamam Kaplıcaları, gezilip görülmeye değer bir şifa kaynağıdır.

Kızılcahamam ilçesi özellikle kaplıcaları ile ön plana çıkmaktadır. İlçe içinde yer alan kaplıcalardan dolayı her yıl binlerce turist ağırlamaktadır. Kızılcahamam Kaplıcalarının şifalı suları, romatizmalı hastalıklar, siyatik, cilt hastalıkları, kadın hastalıkları,ortopedik rahatsızlıklar ve egzama gibi hastalıklara iyi gelmektedir. Kızılcahamam ilçesinde Büyük Kaplıca ve Küçük Kaplıca olmak üzere iki kaplıca bulunmaktadır. Büyük Kaplıca; ilçenin hemen girişinde yer almaktadır. 50 derece sıcaklığında suya sahiptir. Kadın ve erkek bölümü vardır. Büyük bir alanda olmasından dolayı ve konaklama imkanı bulunmasından dolayı en çok tercih edilen kaplıcadır. Küçük Kaplıca ise küçük bir binada hizmet vermektedir. Küçük Kaplıca öğlene kadar erkekler için öğleden sonra ise bayanlar için açıktır. 50 derece sıcaklığında kaplıca sularına sahiptir. Ayrıca Kızılcahamam ilçe merkezine 4 km uzaklıkta 1050 metre yükseklikteki bir kaynaktan çıkarılan maden suyu bulunmaktadır. Hemen yanında tesis bulunan bu maden suları mide, karaciğer, safra yolları rahatsızlıkları, bronşit ve kalp rahatsızlıklarına iyi gelmektedir.

Kızılcahamam Kaplıcaları Nerede?

Kızılcahamam Kaplıcaları, Ankara’nın Kızılcahamam ilçesine bağlı Yenice Mahallesi, Milli Egemenlik Caddesi üzerinde bulunur.

Kızılcahamam Kaplıcaları Nasıl Gidilir?

Ankara il merkezine yaklaşık 80 km uzaklıkta bulunan Kızılcahamam Kaplıcaları’na şahsi aracınızla E-5 Ankara-İstanbul Devlet Karayolu’nu takip ederek ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here