Kösedere Köyü Nerede, Nasıl Gidilir?
Kösedere Köyü Nerede, Nasıl Gidilir?

İzmir ili, Karaburun ilçe sınırında bulunan Kösedere Köyü ile ilgili izlenim ve gözlemlerimizi aktaracağız. Bunun dışında Kösedere Köyü Nerede, Nasıl Gidilir? sorularına cevap bulacağız.

İzmir’in Karaburun ilçesine bağlı Kösedere Köyü, gezilip görülmesi gereken harika bir köydür. Burada birçok doğal güzellik alanı ve tarihi yapı bulunur. Bu köye yolunuz düşerse mutlaka ziyaret edin.

Kösedere Köyü, 1400 yıllında kurulmuştur. Günümüzde burada yaklaşık 550 tane hane bulunmaktadır. Yaz ve kış nüfusu farklı olmakla birlikte ortalama 500 nüfusu bulunur. Özellikle yaz aylarında köy müthiş bir hal almaktadır. Buraya yaz aylarında gelip köy ortamını görüp yaşayabilirsiniz. Burada çok sayıda kaysı ağacı bulunur. Buraya yolunuz düşerse mutlaka kaysılarını tadın. Ayrıca şifası dilden dile dolaşan bal üretilmektedir. Buradan ayrılınca kaysı ve balı hediye olarak satın alabilirsiniz.

Kösedere Köyü Nerede, Nasıl Gidilir?

Kösedere Köyü, İzmir’in Karaburun ilçesine bağlı Mordoğan semtinde bulunur. Kösedere Köyü; İzmir’e 88 km, Karaburun’a 10 km, Mordoğan’a ise 8 km uzaklıkta bulunur. Buraya ulaşmak için Karaburun veya Mordoğan semtinde kalkan servislerle ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Göz at;

  1. Mordoğan Nerede, Nasıl Gidilir?
  2. Mordoğan Otelleri ve Mordoğan Otel Fiyatları
  3. Karaburun Gezi Rehberi
  4. Karaburun Otelleri ve Karaburun Otel Fiyatları
  5. İzmir Gezi Rehberi
  6. İzmir’de Gezilecek 10 Yer
  7. İzmir Gece Hayatı
  8. İzmir Otelleri ve İzmir Otel Fiyatları
  9. İzmir Balayı Otelleri ve Paketleri

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here