gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Küba Nerededir? – Küba Karayiplerde yer alan bir ada ülkesidir. Resmi adı Küba Cumhuriyeti olan Küba ülkesi yengeç dönencesinin hemen başında ve Meksika körfezinin girişinde yer almaktadır.

Küba Nerededir?

Küba’nın batısında Meksika, Bahamalar, güneyinde Cayman Adaları ve Jamaika, kuzeyinde Birleşik Devletler güneydoğusunda ise Haiti ve Dominik Cumhuriyeti bulunmaktadır. Küba 14 bölge ve 1 belediyeden oluşmaktadır. Küba ülkesinin başkenti aynı zamanda en büyük şehri olan Havana şehridir. Ülkenin 2. Büyük şehri ise Santiago de Cuba şehridir. Küba şehri 3.715 den fazla ada ve adacıktan oluşmaktadır.

Ayrıca okumak istersenizKüba’da Gezilecek 10 Yer

Küba ülkesinin resmi dili İspanyolcadır. Ayrıca ülkede İspanyolca dışında İngilizce de konuşulmaktadır. Ülkenin para birimi Küba pesosudur. Din özgürlüğünü tanıyan Küba ülkesinde farklı din ve inançlar bulunmaktadır. Küba ülke halkının büyük bir çoğunluğu Hıristiyanlık dininin Katolik ve Protestanlık mezheplerine mensuptur. Küba ülkesi her mevsim ziyaret etmek için uygundur. Küba ülkesi ziyaretlerde vize istemektedir. Küba ülkesinin başkenti olan Havana şehrine İstanbul çıkışlı uçuşlar bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here