Samsun Ladik Gölü Nerede, Nasıl Gidilir?

Samsun ili, Ladik ilçe sınırında bulunan Ladik Gölü,  870 hektarlık alana sahip Ladik Gölü sit alanı kabul edilerek koruma altına alınmıştır.

Berrak sulara sahip Ladik Gölü üzerinde bulunan yüzen küçük adacıkları ile dikkat çekmektedir. Çevresi dağ ve orman ile kaplı olan göl muhteşem bir manzaraya sahiptir. Ladik Gölü içinde yaşayan tatlı su levreği, tahta balığı ve turna balığı sayesinde balıkçılık gelişmiştir. Huzur veren bir hava ve tabiata sahip Ladik Gölünde yelken yarışları ve sörf yapılmaktadır. Ayrıca Ladik Gölünde çok sayıda kuş türü de bulunmaktadır. Doğal güzelliği ile ön plana çıkan Ladik Gölü görülmesi gereken yerlerdendir.

Ladik Gölü Nerede?

Ladik Gölü, Samsun’un Ladik ilçesine bağlı Polat Mahallesinde bulunur. Ladik ilçe merkezine 10 km uzaklıktadır. Samsun şehir merkezine ise 65 km uzaklıkta bulunur.

Ladik Gölü Nasıl Gidilir?

 Samsun’dan Taşova’ya giden otobüsler ile buraya ulaşmanız mümkündür. Şahsi aracınızla buraya Samsun-Havza karayolu üzerinde bulunan Ladik sapağından sapıp ve Ladik ilçesine geçtikten sonra yol kenarında bulunan göle ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here