Lesotho Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır? sorularına cevap bulmak amacıyla bu yazıyı kaleme aldık. Umarım bu yazı ışığında merak ettiğiniz tüm sorular cevap bulur.

Güney Afrika kıtasında yer alan Lesotho, Vize isteyen ülkeler grubundadır. Buraya seyahat edecek olan T.C. Umumi, Hizmet, Hususi ve Diplomatik Pasaport sahibi Türk vatandaşları vizeye tabidir. Fakat Ülkemizde Lesotho dış temsilciliği bulunmamaktadır.

Göz at ;

 1. Maseru Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
 2. Lesotho Nerede?
 3. Lesotho’da Gezilecek 10 Yer
 4. Lesotho’nun Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
 5. Lesotho Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Bu nedenle vize almak isteyen vatandaşlarımız vize başvurularını Lesotho’nun Roma Büyükelçiliğine posta yoluyla iletebiliyor. Burada gelen cevapla ülkeye giriş yapabiliyorlar. Şimdi vize için gerekli aşamaları başlıklar halinde size sunacağız. Şöyle ki;

1- Lesotho Vizesi İçin Gerekli Belgeler

 1. Lesotho Vize Başvuru Formu
 2. Pasaport(10 yılda eski olmamalı, en az 6 aylık geçerli süresi olacak ve son 2 sayfası boş olacak)
 3. 2 Adet fotoğraf
 4. Banka Hesap Cüzdanı
 5. Otel Rezervasyonu
 6. Uçak Bileti
 7. Uluslar arası aşı sertifikası
 8. İş için Davetiye

2- Lesotho’nun Türkiye’deki Elçilik ve Konsolosluk Adresleri

Ülkemizde Lesotho Büyükelçiliği, Lesotho Konsolosluğu veya Lesotho Fahri Konsolosluğu bulunmamaktadır. Bu nedele vize başvurularını Lesotho’nun Roma Büyükelçiliğine posta yoluyla alabiliyoruz.

3- Lesotho Vize Ücreti Ne Kadar?

Lesotho Vize Ücreti; Vize türü, seyahat süresi ve döneme göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle herhangi bir fiyat vermemiz doğru değildir. Gideceğiniz zaman resmi yerlerde güncel fiyatı öğrenebilirsiniz.

4- Lesotho Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Lesotho Vizesi ortalama 10-15 iş günü içinde hazırlanır. Fakat iş yoğunluğuna göre bu süre artıp azalabiliyor. Siz seyahatinizden en az 1 ay öncesinde başvurun.

5- Lesotho Vize Başvuru Formu

Lesotho Vize Başvuru Formu eksiksiz ve güncel bilgilerle doldurmalısınız. Forma ulaşmak için linki tıklamanız yeterlidir. << Lesotho Vize Başvuru Formu

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here