gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Lihtenştayn Nerededir? – Lihtenştayn Orta Avrupa’da yer alan bir prensliktir. 160 kilometrelik yüz ölçümüne sahip olan Lihtenştayn prensliği dünyanın en küçük 6. Devletidir. Lihtenştayn; İsviçre ile Avusturya arasında bulunmaktadır.

Lihtenştayn Nerededir?

Lihtenştayn Ülkesinin yarısını Ren Vadisi, geri kalan kısmını ise Alp bölgesi oluşturmaktadır. Lihtenştayn ülkesinin denize kıyısı yoktur. Demokratik parlamenter monarşi sistemi ile yönetilen Lihtenştayn ülkesi 11 idari bölümden oluşmaktadır. Lihtenştayn ülkesinin başkenti Vaduz şehridir. Lihtenştayn ülkesinin resmi dili Almancadır. Ülke genelinde Almanca dışında İngilizce de konuşulmaktadır.

Göz at ;

  1. Vaduz Nerede, Nasıl Gidilir ve Nerenin Başkenti
  2. Lihtenştayn Nerede?
  3. Lihtenştayn Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Lihtenştayn Ülkesinin resmi dini Hristiyanlık dininin Katolik mezhebidir. Ayrıca ülkede çok az da olsa İslamiyet’e inanan kesimler de bulunmaktadır. Ülkenin para birimi İsviçre frangıdır. Lihtenştayn ılık bir iklime sahiptir. Alp bölgesinde bulunan ülke kış turizmi ile ünlüdür.

Bundan dolayı Lihtenştayn ülkesini gezmek için en ideal zaman kış turizmin yoğun olduğu ocak ve şubat aylarıdır. Lihtenştayn vize istemektedir. Türkiye’den Lihtenştayn ülkesine İsviçre ya da Almanya üzerinden aktarmalı olarak ulaşım sağlanmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here