Louvre Abu Dabi Müzesi
Louvre Abu Dabi Müzesi

Birleşik Arap Emirlikleri’nin  başkenti Abu Dhabi’de yer alan Louvre Abu Dabi Müzesi, 8 Kasım 2017 tarihinde ziyarette açılan dünyanın en önemli müzelerinden biridir.

Louvre Abu Dabi projesi, 2007 yıllında Fransa ile yapılan anlaşma sonucu başlatıldı. 2012 yıllında açılması beklenen müze, değişik sebeplerden dolayı 2017 yıllında ziyareti gerçekleşti. Müze bünyesinde 55 oda ve 23 sabit sergi alanı bulunmaktadır.

Müze, çöl güneşini içeri alacak şekilde tasarlandı. Bu müzenin en dikkat çekici özelliği ise kubbesidir. Bu kubbe, insanları kavurucu sıcaklıklardan korumaktadır. Bunu yaparken aynı zamanda doğal ışınları da içeri girmesini sağlıyor. Bu müze, dünya çapında oldukça önemli bir yapıdır. Louvre ismini kullanabilmek ve Paris’te  bulunan eserleri sergilenmek için Fransa’ya çok yüklü miktarda ücret ödenmiştir. Bu müze, bölge ve dünya çapında oldukça önemli bir müzedir. Buraya yolunuz düşerse mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Bu yapı, aynı zamanda 2018 Time Dergisinde yayınlayan listede yerini aldı. Bu listede 12 tane yer bulunmaktadır. Bu yapılar, dünyada mutlaka gezilip görülmesi gereken popüler yerlerdir. İşte bu yerlerden biri de Louvre Abu Dabi Müzesi’dir. Bu yapıyı mutlaka görmenizi tavsiye ederim.

Louvre Abu Dabi Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir?

Louvre Abu Dabi Müzesi, Birleşik Arap Emirlikleri’nin  başkenti Abu Dhabi’de bulunur. Abu Dabi kentine İstanbul çıkışlı direkt uçuşlar bulunmaktadır.

Göz at ;

  1. Birleşik Arap Emirlikleri Gezilecek Yerler
  2. Abu Dabi Nerede
  3. Birleşik Arap Emirlikleri’nde Gezilecek 10 Yer
  4. Birleşik Arap Emirlikleri Nerede?
  5. Birlesik Arap Emirlikleri’nin Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  6. Abu Dabi’de Gezilecek 10 Yer
  7. Birleşik Arap Emirlikleri Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here