Martı Adası
Martı Adası

Gezginlerin ve turistlerin yeni gözdesi olan Martı Adası ile ilgili izlenim ve gözlemlerimizi aktaracağız. Bunun yanında Martı Adası Nerede, Nasıl Gidilir? sorularına cevap bulacağız.

Türkiye’nin en büyük, Dünya’nın ikinci büyük krater gölü olan Nemrut Krater Gölü üzerinde yer alan Martı Adası, doğal güzellikleri ve muazzam manzarasıyla doğaseverlerin ve fotoğraf tutkunlarının ilgisini çekmeyi başarmaktadır.

Martı Adası ismini  ev sahipliği yaptığı çok sayıda martılardan almıştır. Bu ada gerek doğal güzelliği gerekse manzarası gezginlerin ilgisini çekmektedir. Buraya yıl boyunca çok sayıda yerli ve yabancı turist tarafında ziyaret edilmektedir.

Bu ada yeni yeni keşfedilmeye başlansa da oldukça renkli ve muazzam bir yapısı var. Burada gerek martılar gerekse diğer kuşlar adaya oldukça farklı bir renk katmıştır.

Adanın yanı başında bulunan sahil ve kumsal’da kamp yapma imkanı yakalayabilirsiniz. Buraya sevdiklerinizle birlikte gelip harika bir tatil keyfi yaşayabilirsiniz. Ayrıca muazzam fotoğraf kareleri de yakalamak için oldukça güzel bir yerdir.

Martı Adası Nerede, Nasıl Gidilir?

Martı Adası, Bitlis’in Tatvan ilçesindeki Nemrut Krater Gölü üzerinde bulunur. Bitlis’e 26 km uzaklıkta olan Nemrut Gölü, Tatvan’a ise 15 km uzaklıktadır. Buraya ulaşmak için ilk önce Tatvan’a ulaşmak gerekir. Van Gölünün kıyısında bulunan Tatvan’a Bitlis merkezde kalkan arabalar ile ulaşabilirsiniz. Ulaşımı uçakla yapacak olanlar ilk olarak Van Hava alanına buradan da Tatvan’a feribot seferleri ile gelebilirler. Bunun dışında demir yolu veya otobüs seferleri de tercih edilebilir. Tatvan’dan Nemrut Gölüne gelip buradan ulaşım tekne ya da botla sağlayabilirsiniz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here