Melikler Yaylası Nerede, Nasıl Gidilir ve Kamp Alanı
Melikler Yaylası Nerede, Nasıl Gidilir ve Kamp Alanı

Isparta ili, Yenişarbademli ilçe sınırında yer alan Melikler Yaylası, Dedegöl Dağı eteklerinde bulunan harika bir kamp alanıdır.

Isparta bölgesinde kamp yapmak için yer arıyorsunuz bir numara olarak Melikler Yaylasını size tavsiye edebilirim. Muazzam bir doğal güzelliği ve bakir doğasıyla göz kamaştırmaktadır. Isparta ve Konya sınırını belirleyen Dedegöl Dağı eteğinde yer alan bu yayla; Kamp, trekking yapabilir veya dağa tırmanabilirsiniz. Burada harika bir çeşme bulunmaktadır.

Sevdiklerinizle birlikte yaz sezonunda buraya gelip muazzam bir kamp keyfi yaşayabilirsiniz. Doğa ile iç içe bir konumda serin ve renkli bir hava eşliğinde felekten bir gece çalabilirsiniz. Fakat buraya giderken kamp için gerekli malzemeleri götürmelisiniz. Kamp için gerekli malzemeler neler derseniz yazımıza bir göz atabilirsiniz. << Yaz Kampı Malzeme Listesi ve Kamp için Gerekli Malzemeler

Melikler Yaylası Nerede, Nasıl Gidilir?

Melikler Yaylası, Isparta’nın Yenişarbademli ilçesindeki Dedegöl Dağı’nın eteklerinde bulunur. Bu yayla, Yenişarbademli ilçe merkezine yaklaşık 15 km uzaklıkta bulunur. Buraya ulaşmak için şahsi aracınızla Yenişarbademli-Aksu karayolu üzerinde “Vali Çeşmesi” Mevkiinden güney yönüne 2 km toprak yoldan devam edip buraya ulaşım sağlayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here