Mersin Ala Köprü Nerede, Nasıl Gidilir?

Mersin ilimizde bulunan bu köprü rivayette göre 1230’lu yıllarında Selçuklulardan sonra Anamur’u ele geçiren Karamanoğulları tarafında yapılmıştır.

Mersin Ala Köprü

Bu köprü Dragonda çayı üzerinde yaylaları birbirine bağlayan yolun üzerinde bu köprü yapılmıştır. Hatta orada yaşayan köylülere göre kışın burası çok yağış aldığı zaman Çayın her iki kenarındaki köylülerin birbirine ulaşması zor oluyordu. Hz. Hızır onlara üzülüp bu köprüyü gece yapmıştır( sadece köylülerin rivayeti). Ayrıca bu köprünün olduğu yerde Alabalık tesisleri ve ağaçlık alanlar bulunmaktadır. burayı ziyaret eden kişiler piknik yapma olanaklığına da sahip oluyor tabi cüzü bir ücret karşılığı . Bu köprünün uzunluğu da 54 metre olup korkulukları dıştan belirtmeksizin  duvarın uzantısıyla son bulur.

Sonuç olarak Akdeniz bölgemizin Tatlı şehrinde bulunan bu gizemli köprüyü merak ediyorsanız hiç zaman kaybetmeden yolunuz düşer düşmez ziyaret edip sevdiklerinizle güzel bir piknik yapabilirsiniz.

Mersin Ala Köprü Nerede, Nasıl Gidilir?

Mersin Ala Köprü, Mersin’nin Anamur- Ermenek ilçeleri arasında bulunur. Bu iki ilçe arasında gidip gelen dolmuşlar var. Bunlar ulaşım sağlanabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here