Mikronezya Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır? sorularına cevap vermak mahiyetinde bu yazıyı kaleme aldık. Umarım bu yazı ışığında merak ettiğiniz tüm sorular cevap bulacaktır.

Büyük Okyanus’un batı kesiminde yer alan Mikronezya, vize isteyen ülkeler arasındadır. Buraya seyahat edecek tüm pasaport sahibi T.C vatandaşları vizeye tabidir.

Mikronezya ülkesi vize isteyen ülkeler arasında olmasından dolayı ülkeyi ziyaret etmeden önce vize başvurusu yapmış ve vizeyi almış olmanız gerekmektedir. Mikronezya ülkesine Türkiye’den aktarmalı olarak ulaşım sağlanmaktadır.

Mikronezya Devleti’nin ülkemizde herhangi bir dılş temsilciliği bulunmamaktadır. Bu nedenle vize işlemlerinizi kapıda halledebilirsiniz. Kapıda vize uygulaması ile 30 günlük vize alabilirsiniz. Süreyi uzatmak isterseniz Mikronezya Göçmenlik Ofisi’ne başvuru yaparak bu süreyi 60 güne çıkarabilirsiniz.

1- Mikronezya Vizesi İçin Gerekli Belgeler

  1. Pasaport
  2. Vize başvuru Formu
  3. Gidiş-dönüş Uçak bileti
  4. Otel rezervasyonu
  5. İş için Davetiye
  6. Seyahat masraflarını karşılayan yeterli kaynağın gösterilmesi

2- Mikronezya’nın Türkiye’deki Elçilik ve Konsolosluk Adresleri

Mikronezya Devleti’nin ülkemizde herhangi bir dılş temsilciliği bulunmamaktadır. Bu nedenle vize işlemlerinizi kapıda halledebilirsiniz.

3- Mikronezya Vize Ücreti Ne Kadar?

Mikronezya Vize Ücreti; Sınır kapılarında sürekli değiştiği için bir net fiyat veremiyoruz. Bu nedenle ancak sınır kapısında güncel fiyatı öğrenebilirsiniz.

4- Mikronezya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Mikronezya Vizesi kapıda vize uygulaması olduğu için aynı gün içinde vizenize kavuşabiliyorsunuz. Benim vize işlemim yaklaşık yarım saat sürdü

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here