Milas Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ziyaret Saatleri & Giriş Ücreti

Muğla ili, Milas ilçe sınırında bulunan Milas Müzesi, 1987 yıllında ziyarete açılmıştır.

Milas Müzesi; ilk kez 1983 yılında  toplanan eserlerle açılmaya başlanmış. Fakat tam olarak 1987 yıllında ziyarete açılmıştır. İki katlı bir binaya sahip Milas Müzesinde çok sayıda tarihi eser sergilenmektedir. Milas Müzesinde Milas ilinde yer alan antik kentlerde yapılan arkeolojik çalışmalar sonucunda elde edilen tarihi buluntular sergilenmektedir.Ayrıca Milas Müzesinin bahçesi açık sergi alanı olarak kullanılmaktadır. Müzede,  2615 arkeolojik eser, 75 etnografik eser, 1047 sikke olmak üzere toplam 3737 eser bulunur. Buraya yolunuz düşerse ilçenin tarihi ve kültürünü daha yakında inceleme fırsatını yakalayabilirsiniz.

Milas Müzesi Nerede?

Milas Müzesi, Muğla’nın Milas ilçesine bağlı Ahmet Çavuş Hayıtlı Mahallesi, Cemil Menteşe Caddesi üzerinde bulunur.

Milas Müzesi Nasıl Gidilir?

Milas Müzesi, Milas ilçe merkezinde bulunur. Buraya ulaşmak için ilk başta Milas ilçesine ulaşmak gerekir. Milas ilçesi Muğla il merkezine 64 km uzaklıkta yer almaktadır. Milas ilçemize ülkemizin her noktasında Kara yolu ile ulaşmak mümkündür. Yine Bodrum limanından buraya feribot seferleri ile ulaşılabilir. Ayrıca Muğla otogarından kalkan servislerle buraya rahatlıkla ulaşılabilir.

Milas Müzesi Ziyaret Saatleri

Milas Müzesi, yaz sezonunda 09:00-19:00 saatleri, Kış sezonunda ise 08:00-17:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Milas Müzesi Giriş Ücreti

Milas Müzesi Girişi Ücretsizdir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here