Mustafapaşa Köyü Nerede, Nasıl Gidilir?
Mustafapaşa Köyü Nerede, Nasıl Gidilir?

Mustafapaşa veya eski adıyla Sinasos , Kapadokya bölgesinde bulunan eski bir Rum Köyüdür. Burada birçok tarihi yapı ve doğal güzellik alanı bulunur.

Kapadokya’nın önemli turizm merkezlerinden biri olan Mustafapaşa Köyü, 1981 yılında turizm kenti olarak ilan edilmiştir. Köyde 93 ev, sayısı 30’a yakın kilise ve şapel bulunur. Buraya gelen biri 1 günde yapıları gezip bitiremez. Oldukça tarihi yapılar bakımında zengin bir köydür. Bana göre ölmeden önce mutlaka görülmesi gereken köylerden biridir. Buraya sevdiklerinizle birlikte köyü gezip bol bol fotoğraf çektirin derim. Şimdi bu köye yolunuz düşerse mutlaka gezip görmeniz gereken yerleri liste haline getirdik. Umarım beğenirsiniz. İşte o yerler…

Mustafapaşa Köyü Gezilecek Yerler

 1. Konstantin ve Helena Kilisesi
 2. Mehmet Şakirpaşa Medresesi
 3. Aziz Nikolaos Manastırı
 4. Aziz Vasilyos Kilisesi
 5. Aziz Basil Şapeli
 6. Kapadokya Sanat ve Tarih Müzesi
 7. Gomeda Vadisi
 8. Baltanın Yeri(Saklı Vadi)
 9. Aziz Grigorios Kilisesi
 10. Maraşoğlu Köprüsü
 11. Asmalı Konak

Mustafapaşa Köyü Nerede, Nasıl Gidilir?

Mustafapaşa Köyü, Nevşehir’in Ürgüp ilçesine bağlı bir Rum Köyüdür. Mustafapaşa Köyü, Nevşehir’e 25 km, Ürgüp’e ise 5 km uzaklıktadır. Buraya ulaşmak için Nevşehir Otogarına gelip buradan kalkan Ürgüp veya Mustafapaşa servisleriyle ulaşım sağlayabilirsiniz. Ya da şahsi aracınızla Nevşehir-Ortahisar-Ürgüp-Mustafakemalpaşa Köyü tabelaları takip ederek ulaşım sağlayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here