Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi Nerede

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi İstanbul ilimizin Ataşehir ilçesinde bulunur. Bu botanik bahçesi İstanbul ilimizin rahat nefes alabilecek ve İstanbullulara oksijen depolayan nadir yerlerden biridir. Mutlaka gezilip görülmesi gereken bir yerdir.

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi bitkileri

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi 1955 yıllında Ali Nihat Gökyiğit tarafından eşi Nezahat Gökyiğit anısına yapılmış bir parktır. Daha önce Eşinin hatırasına park olarak düşünülmüş bir bitkilendirme ve ağaçlandırma yapılmıştır.

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi İstanbul

32 hektarlık bir alana 50.000 ağaç ve çalı dikmiştir. Daha sonra amaç değiştirerek bir botanik bahçesi olma yolunda adımlar atılmıştır. 2002 yıllında ziyarete açılmış 2003 yıllında Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi adı verilmiştir.

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi keşif bahçesi

Botanik bahçesinin amacı yeşilliğin, bitki çeşitliliğinin önemini vurgulamak ve korumak bunun için eğitimlerle bunu gelecek nesillere anlatmaktır. Burası Hem bir soluklanma temiz hava alma oksijen depolamak hem de bir araştırma yeridir. Buraya yolunuz düşerse mutlaka sevdiklerinizle birlikte gelin.

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi manzarası

Ziyaret Saat Ve Günleri:  yazın 08:30-18:00 kışın ise 09:30-16:00 arası açıktır.

Ücret: Girişi ücretsizdir.

Nasıl Gidilir:

AVRUPA YAKASI: Taksim’den 256 nolu İETT otobüsüyle Ataşehir Bulvarı Durağında inerek ulaşabilirler. Metrobüs ile gelecekler için Uzunçayır istasyonundan kozyatağı istikametine doğru: 19E, 16M nolu İETT otobüsleriyle Ataşehir Bulvarı Durağında inerek ulaşabilirler.

ANADOLU YAKASI: Kadıköy’den 19E, 14ŞB, 19M nolu İETT otobüsleriyle Ataşehir Atatürk Mahallesi Durağında inerek ulaşabilirler. Üsküdar’dan 16M nolu İETT otobüsüyle Ataşehir Atatürk Mahallesi Durağında inerek ulaşabilirler. Üsküdar – Ataşehir minibüsleriyle Ataşehir Bulvarı Durağında inerek ulaşabilirler. Ümraniye’den 13 nolu İETT otobüsüyle Botanik Bahçe veya Ataşehir Atatürk Mahallesi Durağında inerek ulaşabilirler.

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here