Oymapınar Barajı Nerede, Nasıl Gidilir?
Oymapınar Barajı Nerede, Nasıl Gidilir?

Dünyanın en uzun yeraltı akarsuyu olan Manavgat Nehri üzerinde bulunan Oymapınar Barajı ile ilgili izlenim ve gözlemlerimizi aktaracağız. Bunun dışında Oymapınar Barajı Nerede, Nasıl Gidilir? sorularına cevap bulacağız.

Antalya’nın Manavgat ilçesindeki Manavgat Çayı üzerinde bulunan Oymapınar Barajı, 1977-1984 yılları arasında  elektrik enerjisi üretmek amacıyla inşa edilmiş ülkemizin en büyük 3. barajıdır. Bu baraj, 2004 yıllında Oymapınar Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi olarak ilan edilmiştir. Bölgede birçok sporsal faaliyet yapılmaktadır. Bu nedenle yıl boyunca buraya çok sayıda kişi ziyaret etmektedir. Burada golf turizmi, sportif amaçlı turizm, doğa turizmi, gençlik turizmi, eko-turizm ve hobi bahçeleri gibi birçok etkinlik yapılmaktadır. Sevdiklerinizle birlikte buraya gelip harika bir tatil geçirebilirsiniz.

Oymapınar Barajı Nerede, Nasıl Gidilir?

Oymapınar Barajı, Antalya’nın Manavgat ilçe merkezine yaklaşık 20 km uzaklıkta bulunur. Buraya ulaşmak için ilk önce Manavgat’a ulaşmanız gerekir. Burada özel aracınızla veya bölgeye giden servislerle ulaşım sağlayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here