gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Phnom Penh Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkentidir? – Phnom Penh Kamboçya’nın başkenti ve en büyük şehridir. Phnom Penh Kamboçya ülkesinin güneyinde Mekong ve Tonle Sap Nehriinin çevresinde yer almaktadır.

Phnom Penh Nerede

Fransız koloni döneminden kalma eski bir şehir olan Phnom Penh tarihi yapıların mimarisi ve doğal güzellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Phnom Penh kentinde bulunan gezilecek yerler şunlardır:

Göz at ;

  1. Phnom Penh Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Kamboçya’da Gezilecek 10 Yer
  3. Kamboçya Nerede?
  4. Kamboçya’nın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  5. Kamboçya Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Kraliyet Sarayı, Gümüş Pagoda, Phnom Penh’in önemli kent simgelerinden olan Yeni Market olarak da geçen Merkezi Pazar, Ta Prohm Tapınağı, Kamboçya Özgürlük Anıtı, bir Budist Tapınağı olan Wat Langka, Kamboçya Ulusal Müzesi, Tonle Sap ve Mekong Nehirlerinin kesişimi boyunca uzanan kentin en çok ziyaret edilen bulvarı Sisowath Quay ve Kamboçya Budizm’in Merkezi ve Mahanikai Budizm Okulu Patriği olarak hizmet veren Wat Ounalom. Phnom Penh tropikal bir iklime sahiptir.

Kenti ziyaret etmek için en uygun zaman Kasım ve şubat ayları arasıdır. Phnom Penh şehrine direkt uçuş bulunmadığından dolayı aktarmalı olarak ulaşım sağlanmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here