gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Riga Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkentidir? – Riga Letonya’nın başkenti ve en büyük şehridir.

Riga Nerede

Kuzey’in Paris’i olarak anılan Riga ülkenin kuzeyinde orta bölümde Riga Körfezi kıyısında yer almaktadır. Baltık Devletlerinin en kozmopolit şehri olan Riga köklü bir tarihe sahiptir. Riga Kuzey Doğu Avrupa’nın en büyük liman şehirlerinden biridir. Dünyanın en huzur verici şehirlerinden biri olarak kabul edilen Riga kenti doğal güzelliği ile ön plana çıkmaktadır.  Kenti ikiye bölen Daugava Nehri kente mistik bir hava katmaktadır. Riga kentinde yer alan gezilecek başlıca yerler şunlardır:

Göz at ;

  1. Letonya Nerede?
  2. Letonya’da Gezilecek 10 Yer
  3. Letonya Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
  4. Letonya’nın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  5. Riga Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti

Baltık ülkelerindeki en büyük Orta Çağ kilisesi olarak kabul edilen Daugava Nehri yakınında inşa edilen Riga Katedrali, Daugava Nehri kıyısında yer alan Riga Kalesi, Riga Bourse Sanat Müzesi, Letonya ülkesinin simgelerinden biri olarak kabul edilen Özgürlük Anıtı, Letonya Etnografya Açık Hava Müzesi, Kent merkezinde yer alan 1209 yılında inşa edilen Aziz Peter Kilisesi ve Art Nouveau Müzesi. Riga karasal iklime sahiptir.

Kenti ziyaret etmek için en uygun dönem yaz aylarıdır.  İstanbul’dan ve Antalya’dan Riga’ya direkt uçuşlar bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here