Rotasız Seyyah Eğitim Bursu

Ünlü gezgin Mehmet Genç, namı-ı diğer Rotasız Seyyah, resmi facebook adresinden yaptığı açıklamada, maddi durumu iyi olmayan öğrenciler için burs vereceğini açıkladı. Halen hali hazırda 2 öğrenciye burs verdiğini açıklayan Rotasız Seyyah yaptığı açıklamada şöyle dedi;

“Aslında eğitimden önce aklımda ‘Gezgin Bursu’ vardı. Üniversitede okuyup, yurt dışını görmek isteyen ama imkanı olmayanlara bir şekilde imkan sağlamak istemiştim. Projeyi biraz daha değerlendirince gerçekten gitmek isteyenleri bulmak çok çok zor olacaktı. Ben de bu işin altından kalkamayacağımı düşünerek projeyi ‘Rotasız Seyyah Eğitim Bursu’ olarak değiştirdim.

Proje 1 Aralık 2016 itibari ile ilk öğrencisiyle başladı. Samsun’un bir köyünde yaşayan öğrenci kardeşimiz şu an büyük bir üniversitenin çok iyi bir bölümünde hazırlık okuyor. Üniversite eğitimi süresince yani 2021 yılına kadar kendisine her ay en az 350 TL gönderilecek.

Diğer öğrenci arkadaşımızla ise 2 Ocak 2017 itibariyle başladık. Yine o da Samsun’un bir köyünde yaşayan ve büyük üniversitelerin birinde ilk senesini okuyor. Üniversite eğitimi süresince yani 2021 yılına kadar kendisine her ay en az 350 TL gönderilecek.

Şimdilik sadece iki öğrenci ile devam ediyorum, çünkü bu iş ciddi bir sorumluluk gerektiriyor. Öğrenciye “okulun bitene kadar 4 yıl sana destek olacağım” deyip, sonra olamazsam onları zor durumda bırakırım. İleride imkanlarım daha iyi olursa bu iki öğrenci arkadaşa yenileri de eklenecek.

Eski takipçilerim bilecektir; zamanında siz bana destek olmuştunuz. Şimdi destek olma sırası bende 🙂 “

Rotasız Seyyah Eğitim Bursu
Rotasız Seyyah Eğitim Bursu

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here