Saitabat Şelalesi Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti

Bursa’nın Kestel ilçesine bağlı Saitabat Köyünde yer alan Saitabat Şelalesi Uludağ’dan gelen suların aşağı akması ile oluşmaktadır. Muhteşem bir tabiata sahip olan Saitabat Şelalesinin çevresi piknik alanı ve mesire yeri olarak kullanılmaktadır. Saitabat Şelalesi yüzme ve doğa yürüyüşü için uygundur.

Saitabat Şelalesi Nerede

Saitabat Şelalesi Bursa iline bağlı olan Kestel ilçesinin Saitabat Köyünde yer almaktadır.

Nasıl Gidilir

Saitabat Şelalesine özel aracınız ile Bursa şehir merkezinden Ankara istikametine ilerleyip yaklaşık 12 km sonra varılan çimento fabrikasının arkasından geçen yolda devam ediniz. Derekızık Köyünden sonra Saitabat Köyüne ulaşacaksınız. Burada bulunan yönlendirme tabelaları ile Saitabat Şelalesine ulaşabilirsiniz.

Otobüs ile şelaleye ulaşmak için Arabayatağı İstasyonu- Saitabat güzergâhından giden D/19 numaralı belediye otobüsü ve Arabayatağı İstasyonu- Osmaniye güzergahı üzerinden giden D/20 numaralı belediye otobüsü ile ulaşabilirsiniz.

Giriş Ücreti

Saitabat Şelalesine araç ile girişte 5 TL ücret alınmaktadır.

3 YORUMLAR

  1. Bir Piknik alanı olan Saitabat Şelale Meşeli Tepe Piknik bahçesi konum olarak yüksekte olmasından dolayı çok sıcak havalarda bile bir esinti hissedebiliyorsunuz. Suyunun soğuk doğal su olması ayrıca ilgi çekici. Ağaç çardakların içinde oturuyorsunuz etrafınızda yeşil bir çevre. Mangal keyfi açısından kendiniz malzemelerinizi getirip kendiniz pişiriyorsunuz.

  2. Bir Piknik alanı olan Saitabat Şelale Meşeli Tepe Piknik bahçesi konum olarak yüksekte olmasından dolayı çok sıcak havalarda bile bir esinti hissedebiliyorsunuz. Suyunun soğuk doğal su olması ayrıca ilgi çekici. Ağaç çardakların içinde oturuyorsunuz etrafınızda yeşil bir çevre. Mangal keyfi açısından kendiniz malzemelerinizi getirip kendiniz pişiriyorsunuz. Ayrıca şelaleye giriş ücreti alınması gibi bir durum bulunmamaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here