Sakarya Deprem Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ziyaret Saatleri & Giriş Ücreti

Sakarya ili, Merkez Adapazarı ilçe sınırında bulunan Deprem Müzesi, 200 yıllında inşa edilip 2004 yıllında hizmete açılmıştır.

Deprem Kültür Müzesi

Deprem Müzesi; sergi salonları, sinevizyon salonu ve kafeteryadan oluşmaktadır. Müze içinde Adapazarı’nda meydana gelen 1967 ve 1999 yılı depremlerine ait fotoğraflar, deprem olgusu oluşturmak amacıyla yapılan suni deprem yaratan stand ve deprem ile ilgili objeler sergilenmektedir. Ülkemizin ilk dünyanın ise dördüncü deprem müzesi olma özelliğine sahiptir.  Bu müze daha çok 17 Ağustos 1999 yıllında meydana gelen depremde hayatını kaybedenleri anmak, yaşananları anlatmak ve hatırlatmak amacıyla inşa edilmiş bir müzedir. Kısaca o günlere ışık tutmaktadır.

Sakarya Deprem Müzesi Nerede?

Sakarya Deprem Müzesi, Sakarya’nın merkez Adapazarı ilçesine bağlı Cumhuriyet Mahallesi, Kavaklar Caddesi üzerinde yer almaktadır.

Sakarya Deprem Müzesi Nasıl Gidilir?

Sakarya Deprem Müzesi şehrin tam merkezinde bulunur. Buraya yürüyerek ulaşabilirsiniz. Ya da şehrin herhangi bir noktasında buraya toplu taşıma araçları kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Sakarya Deprem Müzesi Ziyaret Saatleri

Sakarya Deprem Müzesi, Haftanın her günü 08:00-18:00 saatleri arasında ziyarete açıktır.

Sakarya Deprem Müzesi Giriş Ücreti

Sakarya Deprem Müzesi Girişi Ücretsizdir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here