Sakarya Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ziyaret Saatleri & Giriş Ücreti

Sakarya merkez Adapazarı ilçe sınırında bulunan Sakarya Müzesi, 1983 yıllında restore edilerek hizmete açılmıştır.

Sakarya Müzesi (Atatürk Evi)  

Müzenin içinde bulunduğu bina 1910-1915 yılları arasında beş katlı olarak inşa edilmiştir. Bu binada 1922 yılında Mustafa Kemal Atatürk ve annesi üç gün kalmıştır.Bu nedenle buraya Atatürk Evi de denilmektedir. 1967 yıllında meydana gelen depremde büyük bir zarar görmüştür. 1983 yıllında restore edilerek müze olarak hizmete açılmıştır. Müze de arkeolojik ve etnoğrafik eserler sergilenmektedir. Ayrıca Ulu Mustafa Kemal Atatürk’e ait çok sayıda eşya da sergilenmektedir. Bunlar dışında Müzenin bahçesinde Roma ve Bizans Dönemine ait eserler sergilenmektedir. Buraya yolunuz düşerse Sakarya tarihine kısa bir yolculuk yapabilirsiniz.

Sakarya Müzesi Nerede?

Sakarya Müzesi, Sakarya’nın Merkez Adapazarı ilçesine bağlı Semerciler Mahallesi, Milli Egemenlik Caddesi, Tren Garın karşısında yer alır.

Sakarya Müzesi Nasıl Gidilir?

Buraya Mili Egemenlik Caddesi üzerinden geçen 1, 2, 5, 6, 9, 10, 20-A, 21-A, 22-A ve 54-K numaralı otobüs hatlarıyla ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca Şahsi aracınızla Milli Egemenlik Caddesi üzerinde tabelalar yardımıyla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Sakarya Müzesi Ziyaret Saatleri

Sakarya müzesi Pazartesi günü hariç haftanın her günü 08:00-12:00 / 13:00-17:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Sakarya Müzesi Giriş Ücreti

Sakarya Müzesi Girişi Ücretsizdir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here