Saklı Göl

Sakarya ilimizin Adapazarı ilçesinde bulunan Saklı göl’ün bütün ihtişamıyla sizlere aktaracağız.

Sakarya Saklıgöl Cafe & Restaurant

İlimizde bulunan bu göl yaklaşık 520 dönümlük bir yer kaplamaktadır. Burada bir cafe ve resturant bulunmaktadır. ve ormanın içinde piknik yapabileceğimiz yerlerde mevcuttur. Ayrıca burada kurulmuş masalarda kitap okumak için bulunmaz bir yer. Buraya gidenler şu sözü söylerler. Burası şehre çok yakın ama şehirden çok uzak. Bu sözü duyduğumda şaşırmıştım ne demek istediklerini tam anlamamıştım. Sonra anladım ki mesafe olarak şehre yakın ama huzur olarak şehirden çok uzak.  Buranın ağaçları suyu insana huzur vermektedir. Burada bir kahvaltı yaptığınız zaman tekrar gitmek istiyeceksiniz. O tadı alan bırakamıyor.

Saklı Göl Nerede
Saklı Göl Nerede?

Sakarya Saklıgöl Piknik Alanı

Sonuç olarak hafta sonu yada boş zamanınızda sevdiklerinizi alıp burada güzel bir kahvaltı yapıp daha sonra ormanlık alana geçip mangalınızı yakabilirsiniz. Çayınızı yudumlarken Gölün üstünde dolaşan ördekleri seyretmeye dalacaksınız.

Saklı Göl
Saklı Göl

Sakarya Saklıgöl Nerede?

Saklıgöl, Sakarya’nın Adapazarı ilçesine bağlı Karapınar Mahallesinde bulunur.

Sakarya Saklıgöl Nasıl Gidilir?

Sakarya kent merkezinden kalkan  Korucuk otobüsleriyle buraya ulaşabilirsiniz. Ya da şahsi aracınızla tabelalar yardımıyla buraya 15-20 dakikada ulaşabilirsiniz.

Sakarya Saklı Göl Ne Yapılır?

Buraya giden biri en başta huzur bulmak için gidilmeli. Buraya sevdiklerinizle birlikte manzara karşısında harika bir kahvaltı yapabilirsiniz. Sakarya’da kahvaltı denilince ilk akla gelen yerlerden birdir. Sevdiklerinizle cafede oturup manzara karşısında çayınızı yudumlayıp saatlerce sohbet edebilirsiniz. Ya da göl kenarında doğa yürüyüşü yapabilirsiniz. Son olarak ise burada bulunan banklara oturup kitap okuyabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here