gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Şam Gece Hayatı, Geceleri ve Eğlence Hayatı iç savaş nedeni ile çoğu yerde yok gibi. Fakat Şam kentin merkezinde birkaç gece mekanında gece hayatı sabah saatlerine kadar devam eder.

Şam bilindiği üzere Suriye’nin başkenti ve aynı zamanda en büyük şehridir. Suriye’de 2011 yıllından berri devam eden bir iç savaş var. Bu savaş günümüzde halla devam etmektedir. Suriye’nin birçok şehrinde yaşayan insanlar başta Türkiye’ye olmak üzere birçok ülkeye göç ettiler.

Burada birçok insan hayatını kaybetti. Herkesin hayatı alt üst oldu. Tabi buna rağmen göç etmeyip halla da Suriye’de  Savaşa rağmen hayatını devam ettirenler var. Bu insanlar genelde Şam merkezde yaşarlar.

Orası Hükümetin elinde olduğu için güvenli bölgedir. Diğer şehirlere göre.  Bu nedenle Şam şehrin merkezinde günün kararması ile birlikte bazı gece mekanları açılır. Eğlenmek isteyenler buraya gelir. Sabah saatlerine kadar eğleniyorlar. Burada savaşı unutup biraz rahatlamak istiyorlar.

Fakat unutamıyorlar. Zira gece mekanlarında çalınan müzikler bile savaş sözcükleriyle yankılanmaktadır.  Yine de her şeye rağmen burada yaşayan insanların gece hayatını yaşadıklarını biliyoruz ve duyuyoruz.

Bunu da belirmek lazım Şam savaş öncesinde çok renkli gece hayatını yaşıyordu. Burada sayısız gece mekanı bulunurdu. Özellikle Kasion Tepesindeki cafelerde oturup saatlerce sohbet edebilirdin. Yine kent merkezinde birçok disco, bar ve diğer gece mekanları bulunurdu. Günümüzde hala bunlarda var. Fakat eskisi gibi hareketli değil. Olması da beklenemez.

Sorularınız olursa bu sayfadan cevaplayabiliriz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here