PAYLAŞ
Sarıgerme Plajı Nerede, Nasıl Gidilir & Giriş Ücreti

Muğla ili, Ortaca ilçe sınırında bulunan Sarıgerme Plajı, 12 km uzunluğu, kumsalı, temiz denizi ve ormanlar ile kaplı çevresi ile dikkat çekmektedir.

Muğla ili denilince akla direk deniz kum ve güneş gelir. Yani kısaca yaz turizmi ile bilinen bir şehrimizdir. Fakat bazı ilçeleri var ki sadece yaz turizmi ile anılır. Bunlardan biri de Ortaca ilçesidir. Ortaca’nın diğer ilçelerden farkı harika plajlara sahip olmasıdır. Bu plajlardan biri de Sarıgerme Plajı’dır. Ülkemizin en çok ziyaret edilen, en temiz sahili ve deniziyle popülarite kazanmış bir plajdır. Yaz aylarında çok sayıda yerli ve yabancı turistin uğrak yeridir. Buraya sevdiklerinizle birlikte gelip harika bir tatil yaşayabilirsiniz.

Sarıgerme Plajı Nerede?

Sarıgerme Plajı, Muğla’nın Ortaca ilçesine bağlı Sarıgerme mevkiinde bulunur. Sarıgerme tatil beldesi,  Ortaca ilçe merkezine 21 km, Muğla il merkezine 102 km uzaklıktadır. Ayrıca  Dalaman Havaalanı’na ise 17 km uzaklıkta bulunur.

Sarıgerme Plajı Nasıl Gidilir?

Buraya ulaşmak için birçok seçenek bulunmaktadır. Şehir dışında uçakla geliyorsanız Dalaman Havaalanı’na gelip burada servislerle plaja ulaşabilirsiniz. Toplu taşıma araçlarıyla ulaşmak için Muğla otogarından Ortaca ilçesine gelen servislerle Ortaca ilçesine gelip burada Sarıgerme beldesine giden servislerle plaja ulaşım sağlayabilirsiniz. Son olarak şahsi aracınızla Muğla-Dalaman-Ortaca-Sarıgerme güzergahını takip ederek buraya çok rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Sarıgerme Halk Plajı  Ziyaret Saatleri

Sarıgerme Halk Plajı her gün 07:00-19:00 saatleri arasında doyasıya yüzebilirsiniz.

Sarıgerme Halk Plajı Giriş Ücreti, Şemsiye ve Şezlong Fiyatları

Sarıgerme Halk Plajı Giriş Ücreti araba başına 15 TL ücret alınmaktadır. Şemsiye+ Şezlong 15 tl ye kiralanıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here