Sarıkamış Kayak Merkezi

Kars ili, Sarıkamış ilçe sınırında bulunan Sarıkamış Kayak Merkezi, Kış turizmi ve Kış Sporları açısında ülkemizin en önemli beş kayak merkezden biridir.

Kayak merkezi  2200 metre ile 2900 metre yükseklikleri arasında bulunan bir platoda bulunmaktadır. Burası diğer kayak merkezlerinden ayıran en önemli özelliği Sadece Alp dağlarına özgü olan kristal karın burada bulunmasıdır. Bu da kayak merkezini önemli kılmaktadır. Günlük 15.000 kayakçıya hizmet veren kayak merkezi,  Pist Uzunluğu 25 km’dir. Burada bir adet teleski tesisi ile iki adet telesiyej bulunmaktadır. Kış aylarında buraya sevdiklerinizle gelip harika zaman geçirebilirsiniz.

Sarıkamış Kayak Merkezi Nerede?

Sarıkamış Kayak Merkezi, Kars’ın Sarıkamış ilçesine bağlı İnönü Mahallesinde bulunur. Kars il merkezine yaklaşık 60 km uzaklıkta bulunur.

Sarıkamış Kayak Merkezi Nasıl Gidilir?

Sarıkamış Kayak Merkezi’ne ulaşmak oldukça rahattır. Kars merkezden buraya şahsi aracınızla veya tur servisleriyle ulaşım mümkündür. Ya da kars havaalanında buraya 40 dakikalık bir yolculukla ulaşmanız mümkündür. Havaalanından buraya giden servisler bulunur.

Sarıkamış Kayak Merkezi Konaklama

Sarıkamış Kayak Merkezi’nde konaklamak için birçok seçenek bulunmaktadır. Burada yaklaşık 1 saatte 2500 kişiyi ağırlayabilecek tesisler bulunmaktadır. Bunun dışında burada konukevi ve otellerde bulunmaktadır.

Sarıkamış Otelleri ve Sarıkamış Otel Fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. << Sarıkamış Otelleri ve Sarıkamış Otel Fiyatları

Sarıkamış Kayak Merkezi Otelleri ve pansiyonlarında rezervasyon yapmak veya fiyatları incelemek için Tıklayın.

Sarıkamış Kayak Merkezi Ne Zaman Gidilir?

Sarıkamış Kayak Merkez’ine her yıl aralık ayında sezonu açılıp mart ayında son bulur. Buraya gelmek için en uygun zaman Ocak-Şubat aylarıdır. Özellikle sömestr tatili harika bir zaman dilimi olabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here