Sarsala Koyu Nerede, Nasıl Gidilir?
Sarsala Koyu Nerede, Nasıl Gidilir?

Muğla ili, Dalaman ilçe sınırında yer alan Sarsala Koyu, yemyeşil ve bakir doğası ve içerisinde caretta carettaların hayat bulduğu berrak suları ile gezilip görülmeye değer bir tatil alanıdır.

Dalaman ilçe merkezine 12 km uzaklıkta yer almaktadır. Çam ağaçları ile çevrili olan Sarsıla Koyu doğal güzelliği ile dikkat çekmektedir. Tekne ve yatların uğrak yeri olan Sarsıla Koyuna rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Muhteşem bir kumsala ve masmavi denize sahip olan Sarsıla Koyu görülmesi gereken yerlerdendir.

Sevdiklerinizle birlikte harika bir tatil keyfi yaşamak için bu koyu tercih edebilirsiniz. Bu koy, Ege’nin en popüler koyu olarak bilinir. Bir yandan Sarsala Plajında deniz, kum ve güneşin keyfini yaşarken öte taraftan bakir doğası içinde huzur bulabilirsiniz. Özellikle yüzme bilmeyenler için oldukça iyi bir adrestir.

Sarsala Koyu Nerede, Nasıl Gidilir?

Sarsala Koyu, Muğla’nın Dalaman ilçesine bağlı Kapukargın Mahallesinde bulunur. Buraya ulaşmak oldukça kolaydır. İster karayolu isterse deniz yolu ile koya ulaşabilirsiniz. Tek yapmanız gereken Dalaman ilçesine gelmenizdir. Yaz aylarında buraya giden belediye otobüsleri de bulunur.

Sarsala Koyu Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti

Sarsala Koyu, 7/24 ziyaret edebilirsiniz. Burada bulunan plajına giriş yapmak için 10 TL ücret ödemeniz gerekir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here